Láska a křehkost vztahů (článek)

Pojďte si popovídat o životě a lásce... Svěřené trápení - půl trápení. :-)

Re: Láska a křehkost vztahů (článek)

Příspěvekod hyena52 v 03. září 2009, 13:25

moc krasne ,ked to citam vela mi to napovie a pomoze dakujem.
hyena52
 
Příspěvky: 7
Registrován: 03. září 2009, 10:15

Advertising program
Reklama
 

Re: Láska a křehkost vztahů (článek)

Příspěvekod Libulienka v 09. leden 2009, 10:08

:3057: :3057: :023:
Nádhera......mnoho človek pochopí,pa Libuša
Uživatelský avatar
Libulienka
 
Příspěvky: 3
Registrován: 24. prosinec 2008, 12:06
Bydliště: Košice,Slovensko

Re: láska a křehkost vztahů

Příspěvekod Leria v 19. listopad 2008, 20:32

Velmi pekny clanok a je v nom vela pravdy :smil68: Len musime sa naucit to praktizovat aj ked je to tazke. Ja sa o to pokusam a aj ked to este nezvladam celkom, mozem vsak povedat, ze je nadhera zvladnut svoj hnev, zavist, zlobu a ked sa to podari,cloveku je hned lahsie a veselsie na dusi. :1518:
Drzim palce sebe aj vsetkym, co chceme taketo peripetie zvladnut.
Lea :idzjuz:
Leria
 
Příspěvky: 1
Registrován: 19. listopad 2008, 19:55
Bydliště: Vychodne Slovensko

Re: láska a křehkost vztahů

Příspěvekod Estera v 10. září 2008, 15:52

Iwanko,
:3057:
to je nádherný článek :koniczinka:

Esty
V nekonečnu vesmíru žíti v pravdě, víře a lásce
Uživatelský avatar
Estera
 
Příspěvky: 66
Registrován: 01. září 2008, 11:02

Re:

Příspěvekod sarka.erbertova v 02. květen 2008, 22:33

:clapclap: moc krásně se to četlo. :idzjuz:
sarka.erbertova
 
Příspěvky: 2
Registrován: 12. duben 2008, 22:37

Láska a křehkost vztahů (článek)

Příspěvekod Iwanka v 02. květen 2008, 1:30

Napsala jsem vám sem takové malé zamyšlení, nebo nevím jak to honem nazvat. Takže máte-li chuť trošku více přemýšlet než obvykle, popřemýšlejte a třeba najdete v tomto povídání něco, co vám pomůže změnit třebas směr "jízdy" ve vašem životě...
(trošku jsem si pomohla knihou od Sanaya Romana - "Žít s radostí", kterou jsem teď nedávno vytáhla zapomenutou z knihovny)

vztahy.jpg
vztahy.jpg (10.37 KiB) Zobrazeno 10142 krát
Většina lidí má ve svých osobních vztazích zvyky a vzorce chování, které neustále opakují. Budou-li však ochotni tyto své vzorce překročit, objeví mnoho cest, jak prohlubovat své spojení s ostatními. Když se totiž člověk soustředí na to, co mezi ním a druhým člověkem nefunguje, posiluje to.
Jeho vztah pak začne skřípat i v oblastech, které dříve fungovaly. Když by však dokázal uvidět krásu v druhých, říkal by jim, co na nich miluje, podporoval je, aby ze sebe mohli dát to nejlepší, začaly by se problémy řešit samy, i když by na jejich řešení přímo nepracovali. Čím totiž více se soustředíme u druhých na jejich chyby nebo problémy, které mezi sebou máme, tím více to půjde pak s našimi vztahy z kopce.
Někdy se říká, že lidé, kteří se poprvé setkají, mají na očích růžové brýle, protože na sobě vidí jen to dobré. Dávají si tak velký dar, protože tím, že věnují pozornost tomu dobrému, co v druhém vidí, si to navzájem pomáhají vytvořit.


"Milovat lidi znamená zavázat se,
že je budeme vidět stále v nejlepším světle,
i když si čas a bližší seznámení vezmou jistou daň."


Mnozí lidé, když najdou na druhých, na svých milovaných či přátelích nějakou odlišnost, s nimi začnou soupeřit a bojovat o moc, aby to nějak vyřešili. Kdyby však přijali, že druhý má svůj vlastní pohled na svět, a uvědomili si, že se zkrátka jen liší od toho jejich, nemuseli by dělat nic jiného než prostě milovat.
Člověk nepotřebuje přesvědčovat lidi, že má pravdu, protože to ho jen vtáhne do boje o moc. A nemusí se ani nechat přesvědčit, že pravdu mají druzí. Být pozitivní neznamená být slepý. Znamená to ochotu vidět v druhých to dobré a odvrátit pozornost od toho, co je (podle nás) špatné nebo odlišné.

Čím více říkáme druhým, jaké mají chyby nebo co dělají špatně tím nejistěji se cítí, a na základě této nejistoty vlastně dál vytváříme a prohlubujeme právě ty problémy, na které se zaměřujeme. Protože na co se zaměřujeme, to roste…

Možná máte právě problémy v práci, nebo vás trápí, že žádnou nemáte. Možná máte problém ve vztahu, nebo žádný nemáte. Možná chcete opustit současnou kariéru nebo si vytvořit novou.. Vaše vyšší Já vás neustále sleduje. Pozoruje vás, aby zjistilo, jestli máte dostatečně rozvinuté názory a jste na takové osobnostní, emocionální a fyzické úrovni, abyste mohli mít, co chcete. Když vidí, že na to ještě nejste připravení, odvede vás stranou a dál rozvíjí ty vaše části, které to potřebují. Možná potřebujete získat nové dovednosti, potkat jiné lidi, nebo změnit prostředí. Zkrátka cosi pozměnit, aby výsledek byl právě takový, jaký si v hloubi své duše přejeme.

Chceme-li tedy zažívat svět, který o nás má zájem, který nás podporuje, který je vlídný, který nás miluje, pak je nutné začít si všímat, co si vlastně v duchu o tomto světě říkáme a jaké přesvědčení zastáváme.
Někdo řekl: „Svět možná není spravedlivý, ale je přesný,“ což znamená, že vše, co dostáváme, je přesně to, v co věříme a co očekáváme, že dostaneme…

Někteří lidé si s oblibou stále připomínají staré věci a znovu a znovu zažívají zlobu. Zlobí se možná na sebe, nebo na někoho, kdo ho v té době zklamal. Nechce odpustit, buď sobě, nebo druhému, nebo zkrátka všem kdysi zúčastněným. Jenže takový člověk neví, že lpí-li na čemkoli špatném – na zlobě, uraženosti, nenávisti… - udržuje si to ve své auře. A člověk, na kterého se zlobí, tím sice bude ovlivněn, ale ne tolik jako právě on, který takto „vysílá“. Vše totiž, co člověk cítí vůči druhým, mu sedí v auře a funguje jako magnet přitahující ještě více téhož – právě toho špatného. Proto je tolik nutné naučit se odpouštět – odpuštění totiž pročišťuje a léčí naši auru. A když je aura odpuštěním „vyléčená“ je nutné ji „nabít“ novými myšlenkami i novým očekáváním – těmi pozitivními a láskyplnými, které budou právě toto nové a krásné, znovuobjevené, přitahovat opět do života člověka a ten bude moci kooonečně zažívat to vše, co si tolik někde v koutku dušičky přeje.

Nu, to je pro dnes vše - pokračování zase někdy jindy.
Mějte se moc a moc hezky a buďte k sobě i ostatním milí, milující i chápající.
Věřte, že se vám to 100% vyplatí. :023:
"Nic v našem životě není opravdu jisté, naučme se proto včas zacházet s nejistotou..."
Uživatelský avatar
Iwanka
 
Příspěvky: 400
Registrován: 28. červen 2007, 12:50


Zpět na Povídání o životě a lásce

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron