Co to je láska?

Pojďte si popovídat o životě a lásce... Svěřené trápení - půl trápení. :-)

Re: Co to je láska?

Příspěvekod Natascia v 15. říjen 2009, 8:09

Děkuju také Iwanko, krásný, sněhem zavátý den ( typický podzim, no ne? :lol: ) přinesl bolestný rozchod mé dceři po 3-letech, takže jdu filozofovat a léčit doma :koniczinka: . Ale :suny2: zase bude zářit, pokud si to přejeme, to je jasné ! Všechny moc zdravím
Natascia

Advertising program
Reklama

Příspěvekod Iwanka v 14. říjen 2009, 17:06

Ahojky děvčata. :rosa14:
Nastascio, tyká se tu. Jen kdyby si to někdo vyloženě nepřál, tak se může samozřejmě ozvat a budem respektovat. Mám taky raději tykání. :iconwink:

Jinak Cattiv, zdravím i tebe. Uřímně, lépe než Nastascia to napsala, bych odpověď pro tebe těžko našla.
Zkrátka láska kolem nás odráží lásku v nás a naopak. Myslíš-li si, že láska bolí, pak tě bolet bude.

Změň přístup k životu, sobě, měj se víc ráda a nenechávej si ubližovat. Nemusíš, pokud nechceš.

Papa, děkuji Nastascio a hezký zbytek dne nejen vám dvěma ale i všem lidičkám... :papapa: :3057:
"Nic v našem životě není opravdu jisté, naučme se proto včas zacházet s nejistotou..."
Iwanka

Příspěvekod Natascia v 14. říjen 2009, 8:51

Ahoj, zapřemýšlela jsem, jestli bych něčím přínosným mohla přispět ve Tvé situaci, nevím, jestli je to přínosné, ale možná jsem si něčím podobným prošla, ale pustila jsem se s tím do boje a to podle pravidla, že my stále hledáme štěstí venku, ale ono se nachází u nás, uvnitř. Ve stádiu, kdy jsem hledala své štěstí v partnerovi mě docela sžírala žárlivost, pocit osamocení, nepochopení a všeho možného dalšího balastu a přitom jsem partnerovu pozornost ani nezískala. Chtělo to čas, ale od té doby, co jsem ráda sama sebou a s sebou jsem spokojená a partner při mně stojí. Láska vychází z mého srdce a není závislá na podpoře zvenčí, takže bolest a zklamání ustoupily a pokud se něco někde objeví, nepotírám to, nechám vše odeznít a daří se mi to zvládat snáze. Docela mi pomohly knihy Dalajlamy a buddhistické učení jako takové, nehledě na to, že andělé mne neopouští ani na minutu :suny2: . A co je láska bude pojem dosti subjektivní: nejsem filozof, cítím to tak, že pro mě je to především láska k sobě a k životu jako takovému, ke každému a ke všemu, a hlavně nepotřebuje "odplatu", ( v žádném případě se nezříkám zamilovanosti, naopak :0304: ). Já myslím, že bys měla poprosit anděly o vedení a zkusit nějakým blízkým Tobě způsobem zjistit, co způsobuje problémy a jak na ně, potvory!

Taky si myslím, byť je to možná pro někoho nepříjemná představa, že partner tím, že Tě zklamal Ti přinesl do života lekci, ze které se můžeš poučit a můžeš této situace využít ke svému vlastnímu růstu . Neb jak praví jedno tibetské rčení " Není důležité, co se ti v životě děje, ale jak k tomu přistupuješ"

Á propos: vyká se tady, na tomto spřáteleném a milém webu, nebo se přijímá obecné tykání ? :idzjuz:
Natascia

Příspěvekod cattiv v 13. říjen 2009, 21:04

ahoj zdravím vás jsem tu prvně..........asi se tu svěřuji bolesto strasti o lásce pocitech atd.........vlastně ani neumím vyjadřovat své pocity..a nevim jak je tu formulovat.......každopadně se hodně trápím ikdyž už to bylo za mnou a smířila sem se........vratilo se to ke mě jako bumerang.......a já opět se trápím...pro lásku cit člověka co mě zklamal a..tak........vlastně nevim co láska je protože když se citim štastná následně přijde bolest strach..........přála bych si lásku necítit.....nebo spíše dokázat lásku neprožívat tak intenzivně aby mě nebolela.....protože..u mě je to pravidlem..když citim lasku...citim taky bolest strach.....a je to vyrovnané!!!...
cattiv

Příspěvekod Iwanka v 11. září 2009, 9:24

Ahojky holčiny. Zdravím tě srdíčkově Tianko. :3057:
Omlouvám se, že odpovídám až za takový čas.... Ale ti, co mne znají, tak ví, že jsem stále někde v luftě. :1258:

Tianko, k tomu tvému příběhu můžu jen napsat - cítíš-li se dobře s tím človíčkem, užívej si to a nekoukej na žádnou světovou stranu, ani na nikoho, kdo by ti to vymlouval. Je to tvoje volba, tvůj osud a tvá učební lekce. Kdo jiný může vědět, co ti tento vztah může dát, než jen ty sama.
Odsoudit druhé je lehké a dělá to mnoho lidí. Však respektovat a pochopit volby druhých, umí již málokdo.

Věřím, že rozum ti říká něco jiného než srdce. Já bych to zkrátka řešila tak, že bych to rozumem nedrtila. Používej srdce a to poslouchej. Možná ti tento člověk prosluní kus tvého života, možná, že tě i naučí si sebe samé vážit (více třeba než doteď) a milovat se a možná tě naučí bezpodmínečné lásce... možná je v tom spoustu pozitiv, co ti tento vztah může dát, které třeba nevidíš.. Dívej se tedy na to co nejvíce z pozice lásky...
Buď za to vděčná, že se ti to stalo...

Jiank znáš to ne? Na co se člověk soustředí, to roste. Soustřeďme se tedy na lásku a štěstíčko a bude všeho pozitivního v našem životě dost pro nás samotné, i pro všechny okolo... ;-)
Milovat přeci můžeme cokoli a kohokoli. Tím nikomu neubližujeme. Naopak, tím uzdravujeme energie v sobě i ve svém okolí... :rosa14:

Měj se moc hezky a ať je tvá láska prosluněná jen samým sluníčkem a teplíčkem... a jsem i ráda, že jsi tady u nás zakotvila... :koniczinka: Děkuji... :idzjuz:
"Nic v našem životě není opravdu jisté, naučme se proto včas zacházet s nejistotou..."
Iwanka

Příspěvekod Tianka v 26. srpen 2009, 17:15

ahojky Violetko jsem to ale trdlo už to mam :lol: tak pak stačí no vždyt ty víš :idzjuz: :idzjuz:
Tianka

Příspěvekod Tianka v 26. srpen 2009, 8:51

Tak jsem se do toho nějak zamotala Violetko ale alespon ti pošlu název té písničky od Lucie Vondráčkové.
je to Může se stát je fakt supr
tak zatím :idzjuz: :idzjuz: :idzjuz:
Tianka

Příspěvekod Tianka v 26. srpen 2009, 8:12

Ahojky Violetko,
tak jsem hledala a hledala a nikde jsem to tvé ICQ neměla,bud hledam špatně nebo jsi mi jej opoměla zaslat.
Dneska v noci u nás byla děsná bouřka tak jsem nemohla spát a šla sem a hledala :lol: .
Ve vstazích je to těžké když zjistíš že je to supr a taková by láska měla být tak se do toho něco nebo někdo zamíchá,nemyslím tím jako obyčejné smrtelníky ale z tajemna a to je pak o to horší.
Také jsem přišla na to že v dnešním světě je moc zloby,závisti,bolesti a všeho toho špatného co vysílá špatnou energii(negativní)a to je pak velice obtížné bojovat.
Tak jsem včera přišla na to že spoustu muziky posloucháme spolu také ráda poslouchám Linkin Park a Celin Dion,Michaela Jecksona ten je nej už jen proto co všechno udělal o čem lidi neví.
Pošlu ti jednu písničku od L.Vondráčkové tu si pustím pokaždé když je mi nejhůř.
Tak se zatím měj moc moc :suny2: :suny2: :suny2:
zatím papa :idzjuz: :idzjuz: :idzjuz: :idzjuz:
Tianka

Příspěvekod Violet.11 v 25. srpen 2009, 21:53

Tianko :rosa14: ,
přes forum jsem Ti poslala moje icq, tak si mě přidej ať si můžem popovídat :1518:
Jo Veronu mám ráda :3057: Jednu dobu jsem taky poslouchala Evanescence a ještě Linkin Park, The Rasmus, Nightwish, Scooter,... to už poslouchám jen když mě to chytne :lol: nebo mám melancholickou náladu. :1258:
Ale Enya je Nej! :023: a ještě Era a Enigma a Celtic Woman :3057:
Přeji Ti dobrou noc :woblokach:

http://www.youtube.com/watch?v=wPG5NLd2rzg
http://www.youtube.com/watch?v=jXChmr_Y1d8&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=BLn7ytD6EaY&feature=fvw
"Namiřte přímo vzhůru a vystřelte výš, než je člověk schopen dohlédnout - až za hvězdy, tam, odkud ve skutečnosti pocházejí všechny sny." Linda Goodman
Violet.11

Příspěvekod Tianka v 25. srpen 2009, 16:54

Ještě ti děkuji za krásnou písničku. :023:
Já většinou poslouchám Evanescenc má nádhernou melodii.
Mé ICQ je 368 446 319
Tak papa Lkwiatek: Lkwiatek:
Tianka

Další

Zpět na Povídání o životě a lásce