Kdo docte, sdelte svuj nazor, co si myslite o mem zvlastnim

Pojďte si popovídat o životě a lásce... Svěřené trápení - půl trápení. :-)

Re: Kdo docte, sdelte svuj nazor, co si myslite o mem zvlastnim

Příspěvekod Tianka v 11. říjen 2009, 8:13

Milá Iwanko,nejdříve pozdravím všechny lidičky co sem chodí a popřeji pěkný den.
Nezlobím se na tebe za to co jsi mi napsala,pouze ti napíši že vše jde tak jak má jít a ani já a ani ty to neovlivníme.Mějte se krásně zatím papa Tianka
Tianka

Advertising program
Reklama

Příspěvekod Violet.11 v 09. říjen 2009, 10:49

Ahojky Realsquee :rosa14: ,
koukám Péťa mě předběhla :1518: Aspoň toho nemusím tolik psát :1518: Plně souhlasím s tím, aby sis utříbil to ze srdce, jestli je fakt ta pravá. A aby ses nemusel tolik trápit. Kdy jsi poznal, že je to pravá, když ses jí díval do očí? Možný to je...já si myslela taky, že to je pravej když jsem viděla ty jeho blankytný očka...hmm tak nebyl...byla to karma :lol: Bohužel nebyl jedinnej. :1518: A že se kvůli ní trápíš...možná se ona kvůli Tobě trápila takhle stejně v minulým životě... To je jen moje hypotéza :lol:
Tak ať brzo rozlouskneš její krásu :023:

A tady můžeš pokochat svého oko nad tančícími kráskami :1518: Doporučuju sledovat celý :023:
http://www.youtube.com/watch?v=wtqzapmfS9c
"Namiřte přímo vzhůru a vystřelte výš, než je člověk schopen dohlédnout - až za hvězdy, tam, odkud ve skutečnosti pocházejí všechny sny." Linda Goodman
Violet.11

Příspěvekod ppd25 v 09. říjen 2009, 9:30

Ahojky Realsquee :3057:

nedá mi to, abych se taky nepřipojila k debatě k tvému problému. Člověče za prvé ti děkuju, páč mi docela zrcadlíš pár z mých pocitů atd. A já sama si uvědomuju na čem mám zapracovat. Takže ještě jednou díky moc. :3057:
Tak a teď k tvé kamarádce. Pokud ty cítíš, že ona je pro tebe tou pravou a nejvhodnější partnerkou, tzv. vysněnou ženou pro život, tak tomu pocitu věř. Ale jelikož jsi přemýšlívý tvor a řešitel, který potřebuje mít ve všem jasno :1518: (neboj, jsem stejná :D ) Tak je tu druhá možnost, já bych udělala jednu věc, šla bych do sebe, do svého srdce a zjistila, z čeho ten pocit pramení, jestli opravdu vychází ze srdce. Ptala bych se sama sebe, zda to partnerství s danou dívkou naplní opravdu touhu mého srdce a nebo mě uspokojí jen povrchově, na chvíli - povrch myslím tím, ego a rozum. A až tohle uděláš, a zjistíš, že to vychází opradu z hloubky tvého srdce, zklidníš se a dáš tomu volnost. Najednou přijde i ta víra. A toho se drž. A vše se vyřeší tak, jak má. Neříkám, že to vydrží na furt, určitě přijdou myšlenky typu, ona ale mě nechce, vždyť se chová tak a tak atd., ale nenech se tím rozhodit, mysli si o těch myšlenkách svý. :1518: A nevím, jak dalece pracuješ s andílky, ale i jim tohle vše můžeš odevzdát, pochybnosti, negativní myšlenky vše, co ti brání být v krásném a láskyplném vztahu s tvojí partnerkou. A když zjistíš, že v srdci tuhle dívku nemáš, tak se ti uleví a přestaneš toužit po partnerství s ní a vznikne tím prostor, aby přišla ta "pravá".

Tak možná ti to k něčemu bude a možná né. :1518: Jo a když tě to i baví, ta situace, tak se zaměř jen, že mě to baví - radost dělá divy.
Dále pak samota, strach se obětovat. Samota je úžasná, ale nesmí trvat moc dlouho. Být jen sám pro sebe, úžasný. :) Strach se obětovat. Proboha, proč by ses měl obětovávat? Co si vůbec představuješ pod pojmem obětovat se? Jakou oběť by si musel dát? Vždyť láska nemá obětí.

Tak už fakt končím a přeju ti krásný a sluníčkový den! :suny2: :3057:
papapa Petra
ppd25

Příspěvekod realsquee v 09. říjen 2009, 8:30

Já vim co chci a i vim co nechci. Chci spoluzacku a nechci kamaradstvi, ktere z jedne strany kamaradstvim neni. Uz jsem to jednou zazil a bylo to utrpeni. S tim clovekem jsem dodnes skvely pritel, ale bylo to dost neprijemne. Stridave premyslim, jestli vydrzet a pokracovat, nebo se proste stahnout a snazit se ji vyhybat. Je vsechno, co chci, je vsechno, co bych si pral, aby mela moje druzka, do puntiku. Jen mam proste pocit, ze jsem ji mel potkat pozdeji, ze jsme se potkali ve spatnou dobu. Ano mate pravdu, vadi mi samota, nechci byt sam a proto mam strach se i obetovat necemu, coz dost pravdepodobne ani nemusi mit vysledky. Na druhou stranu se mi to nechce vzdavat a sehnat si nahradu, s nahradou jsem zil 3 roky (jak to ted vidim). Vim, ze omilam stejne veci do kola, ale uz se do toho zacal montovat i muj bratr a pratele, protoze vidi, ze se chovam divne :)). Nahlodavaji mne. Pak po nejakych tech "meditacich" u kterych se trochu "zrosej" oci si vzdy reknu, z etomu jeste dam nejaky ten cas, a rano, jako je ted, jsem zase veselej a stastnej a rikam si, ze nejslozitejsi cesta je obycejne ta spravna. Ted jen jestli by ale nejslozitejsi cestou nebylo se na to vykaslat, protrpet si odlouceni a bud by slecne doslo samo, ze o neco prisla, anebo by se vyresilo me trapeni. Casem. Ale porad ten pocit, ze jsem potkal pravou, ten me proste nechce pustit neco takoveho udelat. Je prima se takhle vypsat a utribit si to. Dalsi vec, mam ted spoustu uceni, protoze prichazi nejdulezitejsi faze v cestke k memu budoucimu povolani, spousta uceni a ja strasne moc tohoto casu venuji premyslenim nad tim, co by, kdyby a co vlastne dal. Kez bych tohle umel nedelat jako spousta lidi kolem mne. Nemuset si vsechno v hlave srovnat, vysvetlit, oduvodnit a kazdou situaci nekolikrat prostourat. Dneska spolu jedeme na navstevu ke kamaradce, takze hra na kamarada pokracuje :))). A bohuzel mne i bavi a nici :)
Naposledy upravil realsquee dne 09. říjen 2009, 11:05, celkově upraveno 1
realsquee

Příspěvekod Iwanka v 08. říjen 2009, 14:45

Tianko, moc dobře nechápu, proč zde opakovaně nabízíš lidem, aby tě navštívili na ICQ. Myslím, že fórum je tady pro lidi právě proto, aby mohli svůj problém řešit s více lidmi, ne jen s jedním. Protože když je více hlav, více ví.. A ten člověk si pak může vybrat rady z více pohledů.... Takže máš-li radu pro Realsquee, napiš jí, prosím, sem.
Ono jde i o to, že životní příběhy lidí jsou si někdy podobné... a tak i tím, že něco řešíme společně nepomáháme jen tomu dotyčnému, ale i třeba dalším lidem, kteří se například stydí napsat svůj příběh, ale jen čtou.
Věř, že pokud tě někdo bude chtít oslovit soukromě, tak ti napíše zprávičku na mail.

Měj se hezky i vy ostatní... papa...:rosa14:
"Nic v našem životě není opravdu jisté, naučme se proto včas zacházet s nejistotou..."
Iwanka

Příspěvekod Tianka v 08. říjen 2009, 0:51

Ahojky všem čarodějničkám,realsguee pokud máš stále problém ve vztahu tak mi písni na mě icq myslím si že je to všechno jinak tak se na to podíváme pokud ještě chceš.Mé ICQ je 368446319.Tak zatím papa
Tianka

Příspěvekod Iwanka v 06. říjen 2009, 19:02

Realsquee tak za prvé -
dáváš do té lásky k ní, podmínky. Nechceš být kamarád, protože si pod tím něco představuješ. Možná to, že kamarádi nemůžou spolu spát, ale třeba pusu si dát můžou, ne? :iconwink:
Kamarád, dobrý přítel, to je přeci k nezaplacení a i to je vztah o lásce dvou lidí. Nemůžeš být přeci přítelem někomu, koho nemáš rád a nebo kdo tě nemá rád,.... tak to vycítíš, že tě nesnáší a přítelem mu nemůžeš pak být.... leda pak falešným...
Takže - láska i v přátelství JE. Ale ty jí nevidíš a odmítáš jí, tudíž odmítáš část lásky, kterou bys mohl poznat, kdybys jí neodmítal. Láska není jen o tom, držet se za ruku, líbat se, spát spolu... ale láska je časem právě o tom přátelství. Protože prvnotní zamilovanost po čase skončí. A když si ti dva pak nemají co říct, protože sexuální touha se zmírnila, pak co dál budete spolu dělat? chápeš, co tím chci říct? Musíš lásce, pokud chceš aby vydržela, nejdříve postavit pevné základy.
Vztah dvou lidí, je přeci jen stavba a čím hlubší a pevnější základy má, tím pak v budoucnu více vydrží, když se strhnou bouřky a lijáky...

Za druhé..., proč se do toho nutíš, o čem píšeš? proto že ji chceš? A teď by sis měl odpovědět, proč ji chceš. A jak moc ji chceš? Co jsi pro to ochoten udělat? Ale také by sis měl odpovědět, jestli jsi ochoten pro lásku něco obětovat. Ne zištně, ale NEZIŠTNĚ... Jestli jsi ochoten pro lásku obětovat sebe - myslím tím třeba to, že nebude hned jak ty si přeješ. Ale bude to postupné a pozvolné... A že ty se s tím dokážeš smířit. Že dokážeš jí dát i volnost a budeš rád, že má i své přátele. A že ti přestane vadit, že pokaždé nebude mít na tebe čas. Prostě to pochopíš a uděláš si svůj program.

Na čem bys měl zapracovat?
Budu upřímná, ok? ... ač si to nechceš možná připustit, pak jsi na lásce od druhého závislý. Neumíš být moc sám. Děsí tě samota, proto tak na tu dívku tlačíš, aby byla s tebou. Skrýváš v sobě smutek, žal, vyčerpanost, bezradnost. Rád bys zvítězil za každou cenu, ale připadá ti, že je v tom jen samá překážka. A tobě se ty překážky moc zdolávat nechtějí. Ptáš se, zda to má vůbec cenu...
Pamatuj, pro opravdovou a hlubokou lásku není žádná překážka dost velká, aby nemohla být překonána....

A možná, že tohle všechno souvisí i s tvým budoucím povoláním pilota. Nemůžeš přeci lítat, aniž bys nedokázal se koncentrovat a vypudit všechny myšlenky, které by tě rozptylovaly. Takže můžeš se na to podívat i jinak - máš totiž skvělou příležitost s touto dívčinou se tomu naučit. :iconwink:
Více si věř, a uč se chápat lásku z větší perspektivy. Pak tě to nebude trápit ani bolet... A taky si sám se sebou udělej dostaveníčko v srdíčku a zeptej se sebe, jak moc se máš rád ty sám a co si vlastně všechno představuješ pod pojmem láska. :iconwink:
Ahojky a měj se hezky a zas dej vědět jak pokračuješ. Lkwiatek:
"Nic v našem životě není opravdu jisté, naučme se proto včas zacházet s nejistotou..."
Iwanka

Příspěvekod realsquee v 06. říjen 2009, 18:14

Tak jsme byli domluveni, ze se setkame rano pred skolou o trochu driv, kdyz ji volam, kde je, rekne mi ze jeste ani nevyjela. Ma to do skoly tak pul hodiny, ja byl v tu chvili asi 15 min. Takze bylo jasne, ze se nesejdeme. Tak jsem ji dal najevo, ze mi tohle neprijde normalni a ze mohla dat aspon vedet smskou. A hovor ukoncil, dost zhurta :). Ona mi potom zavolala a tak nejak jsme si to vyrikali. Pak prisla do skoly.. Vse bylo ok, spolecna cesta domu, kdy uz jsme konecne byli spolu sami. Ja se omluvil za to jak jsem na ni "trosku" vyjel a pak i ona a bylo. Jenze vysvetlete mi proc mam porad takovej divnej pocit. Prijde mi, ze do toho davam moc, ze se moc snazim a nemuzu si pomoct. Bojim se, ze to je to, co ji drzi zpatky. Chci byt s ni, jenze vic nez ona, mam pocit, jakobych ji porad do vseho musel nutit. Je skvela, nadherna, vyborna, citim se s ni skvele, jenze tohle jeji chovani, to, ze si prijdu jak prosebnik, to mi strasne vadi. Nemam na to sily. Momentalne se musim hodne venovat studiu, pro budouci karieru a tak mam vic moznosti nad tim premyslet, zatimco ona, ma v Praze rodinu a spoustu pratel tak ma vic casu se bavit a to, co ja, asi urcite neresi. Jelikoz nejsem z Prahy, nemam tu rodinu a po rozchodu s pritelkyni navic bydlim sam. Pratel sice mnoho, jenze mam problem ten, ze volny cas chci proste travit s ni, zbytek venuji sve budouci profesi - chci byt pilot. Potrebuji radu, jak to udelat, abych na ni nemyslel tolik. Ja na ni myslim snad furt a z jeji strany to podle me tak neni. Mozna mam jen spatny den, ale tyto stavy mivam alespon jednou tydne. Rikate, abych byl pritelem, jenze ja uz jsem daleko za moznosti byt pritelem. Za prve, vsem kolem me musi byt jasne, ze nechci byt pritelem a za druhe, ji nechci provahat. Vim, ze tento prispevek je asi drobet chaoticky, ale takovy jsem i ja a hlavne muj vztah se spoluzackou :(.
realsquee

Příspěvekod Iwanka v 04. říjen 2009, 17:20

Realsquee, ano, je zraněná, proto se bojí...
Ale kdo z nás není někdy něčím či někým raněn. Vyzrávání jsem myslela pro vás oba. Protože i když ty jsi od ní o 5 let, přesto i ty musíš něco nového pochopit. Nejen ona. I když jsi byl zvyklý na lepší přístup, tak teď je jiný - akceptuj ho. Není chyba v ní, proč? Je zrkátka jiná. Nemůžeš ji hodnotit dle jiných dívek, nebo dle sebe... Je prostě svá, jiná... Zkus jednat s ní jinak, než jsi byl zvyklý. Ber ji takovou jaká je. A k tomu vlož do toho svou vodnářskou lehkost, um ale i legraci.... ;-)
Možná máš právě pochopit to a naučit se - umět dát jí čas a prostor pro řešení její minulé bolesti - netlačit na ní, ale být zatím jen opravdu dobrým přítelem. Musíš pochopit, že u nás ženských občas bolest z rozchodu je delší a hlubší, než u vás mužů. Nezmizí mávnutím kouzelného proutku, nebo pro tvoje nádherně modré oči. :iconwink: Ona si to proto musí zpracovat, aby mohla jít do nového vztahu s čistým štítem. Aby nový vztah ničím nezpracovaným v sobě neohrožovala v jeho existenci. Můžeš jí v tom třeba pomoci.

A nevyčítej si, že jsi kvůli ní láskou šílený. Kdo z tvého okolí může takové štěstí zažívat? Proč spěcháš do nějakého cíle tvých představ? Pamatuj, že cesta je náš cíl. Jedeš-li rychlíkem krásnou krajinou do svého cíle představ, nevšimneš si nakonec krásy kolem sebe. A nevidíš, co vidět bys mohl, kdybys zpomalil. :iconwink:

Vztah dvou lidí (jakákoli společná cesta) je vždy o posunu někam výš, ale i o zmoudření. :iconwink:
držím palce, ať je zítřejší setkání s ní super. :023:
Iwanka

Příspěvekod realsquee v 04. říjen 2009, 15:25

Děkuji za odpověd. Myslím, že chyba nebude jen ve mě. To, že mám masku je pravda, ale tu má vesměs každý muž. Jsme tak vychováváni :)). Myslím, že už pomalu ví, jaký doopravdy jsem. V tomhle případě je trošku chyba i v ní. Tak moc věří tomu, že všechny vztahy co měla se pokazí, až má strach, do nějakého skočit. Příliš moc věří horoskopum a ten nám Vodnářum, co se týče vztahů, není moc nakloněn :)). Jsme oba Vodnáři. Navíc zamilovaná byla prý jednou a ten kluk jí dost využíval. Myslím na ní převážně v dobrým a když už si zanadávám, tak spíš v dobrém. Zítra, už má přijet, tak uvidíme. Každopadně, ja celkem jistě vím, co chci. Chci jí :). A ne na jednu noc, to neni můj styl. To jsem dělal v pubertě :). S touhle slečnou si myslím, že bych mohl vydržet dlouho. Co se týče vyspělosti, je mezi námi 5 let rozdíl a já jsem ten starší. Navíc jsem měl dlouhý vztah, ona sice také, ale dost nezdravý. Mám spíš pocit, že má strach se nějak vázat, nebo být někomu zodpovědná, být jakkoliv omezená. Jsem z předchozího vztahu zvyklej na trosku lepsi pristup, takze me tohle mate. Muzu rict, ze me to stoji hodne vule, nervu a premysleni udrzet si nekdy zdravej rozum. Jenze ona je tak skvela, ze to silenstvi jsem ochoten riskovat :))). Snad tohle nikdy nenajde :). Znovu Vám děkuji za odpověd Iwanko! A zatím se loučím, dám vědět.... P.S.: Na dovolenou taky jela s kamarádem (a rodinou), počítam, že je to trochu pomsta :)
realsquee

PředchozíDalší

Zpět na Povídání o životě a lásce