Prosim o radu. Stale ten isty problem.

Pojďte si popovídat o životě a lásce... Svěřené trápení - půl trápení. :-)

Re: Prosim o radu. Stale ten isty problem.

Příspěvekod Stáňa v 07. září 2009, 20:53

člověk se pak může cítit natolik spoután a omezován, že touží víc po svobodě a od své lásky zděšeně uteče, protože se bojí, aby se neudusil. :?
Možná ti tato pauza pomůže v tom, aby si i ty popřemýšlel, jak a co by si v sobě měl trošku změnit, aby se v případě návratu tvé milované.....tyto skutečnosti neopakovaly a mohly jste se těšit jeden z druhého.
A ze všeho nejdůležitější je i komunikace, člověk se nesmí bát vyjádřit , co cítí, co mu vadí, co se mu líbí, po čem touží atd...., není třeba se hádat, ale rozumně si věc promyslet a pak se jí snažit říct.
Dej ji čas, nevolej ji.....nech jí ať si vše v klidu v sobě srovná.
Držím ti palečky :koniczinka: a dej vědět, jestli si o tom alespoň malounko přemýšlel a hlavně písni, jak to dopadlo Stáňa
:papapa:
Stáňa

Advertising program
Reklama

Příspěvekod Stáňa v 07. září 2009, 20:35

Ahoj Hyena52,
moc zdravím !!!!! Pokud se ještě ozveš, tak mi nevykej, tady si tyká každý!!!!
Víš, já se dokážu vžít do obou z vás.
Vztahy, a zvlášť láska jsou nádherné, ale velmi křehké. Chápu, že svou vyvolenou velmi miluješ a děláš pro ní maximum. Pomáháš jí, projevuješ ji svou lásku na každém kroku, chceš být s ní v každém tvém okamžiku a zraňuje tě, když není zrovna s tebou.
z druhé strany chápu i jí, milovala tě, chtěla si občas vyjít s holkama na pokec.
Musím ale uznat, že mi nepřipadá špatné, když si občas člověk někam zajde bez svého protějšku. Člověk je tvor společenský a potřebuje komunikovat i mimo svůj dům.
Když jsou dva stále spolu, může se stát, že si časem zevšední..... přestanou vnímat krásu toho druhého a to nejen fyzickou, ale i tu vnitřní. Proto je dobře, když si člověk občas zajde i bez toho druhého.....potom se na toho druhého víc těší.
Pokud jsou dva spolu, tak je dobré stále vymýšlet nové podněty.....výlety, nějakou sportovní aktivitu, kterou můžete dělat spolu, nebo je spousta jiných věcí, která se dá dělat ve dvou.....tím vytváříte nové zážitky a utikáte všednosti.
Nemyslím, že by se chtěla flákat, když si jde s holkama sednout.... je to jistý způsob odreagování. Co je špatného na komunikaci? Ty telefonáty, když je s holkama není zrovna nejmoudřejší způsob, jak jí přitáhnout zpět domů k sobě.
Není lepší si říct, kdy asi zhruba druhý příjde domů a pokud to nestihne, tak sám dá o sobě vědět? Takhle bude mít jeden k druhému větší zodpovědnost, ale na druhou stranu bude druhý cítit větší svobodu.

Pokud lásku k sobě příliš uvazujeme, tak právě může dojít k tomu, že se bude cítit námi svazána a udušena.
Stáňa

Příspěvekod hyena52 v 06. září 2009, 9:27

Ahoj Stáňo.
Dakujem za tvoju radu. Vcera sa priatelka rozhodla ze si chce dat pauzu a rozhodnut sa ci budeme este spolu, vravela ze ma lubi ale nevie kde sa stratila nasa laska. Povedala ze som ju zadusil a nevie ako dalej. Rozhodol som sa to nechat tak netlacitju nikam a nechat jej priestor nech sa rozhodne. Mozno ked bude mat tu svoju volnost a moct si robit co chce -flakat sa s kamoskami ist kam chce a nebyt obmedzena nicim to mi povedala ze chcem ,mozno potom zisti ze jej chybam ja ,my a nas cas spolocny. Ranajky ktore som jej kazdy den prichystal vecerna masaz a mojkanie a uspanie ju a to vsetko co sme zazivali kazdy den a brala to uz za samozrejmost. Vies ked odchadzala povedal som jej jedno ked na mna rozpravala ze som este decko nedozrele-povedal som jej ze som to bol ja ked sa na nu vykaslali rodicia a brali ju ako prizivnika ked nemala rok pracu ,ze som tu bol ja ked ju kamosky ohovarali ,ked mala zdravotne problemi,depresie, ked bola bez penazi a na dne ,bol som tu ja co stal pri nej ,utesoval ju a hladal cestu a vychodiska a hlavne ze nikdy by som nedopustil aby sa jej nieco stalo a niekto jej ublizil. Myslim ze sa potrebuje sama rozhodnut aby zistila co je dolezite v zivote a co ma vyznam. Clovek zisti co mal a ake to bolo pre neho vzacne az ked to nema ako samozrejmost alebo to nestrati . Vies mna brala ako samozrejmost a tam bola aj velka chyba ,podriadil som sa vzdy lebo som sa bal ze by som ju mohol stratit nebol som sam sebou. Verim ze vsetko dopadne dobre :koniczinka: a dakujem vsetkym ktory mi napisu svoju radu.

Pekny den prajem. :papapa:
hyena52

Příspěvekod Stáňa v 03. září 2009, 20:52

Ahoj Hyena52 :idzjuz: ,
Sice nemám moc času na rozepisování se, ale přečetla jsem si tvůj vzkazík a nedá mi to nereagovat!!
Takže promiň, že budu tak smělá, ikdyž tady jsou lidičci moudřejší než já a pár slov písnu.
Mám pocit, že sis vlastně odpověděl tak trochu sám a je dobře, že víš, kde ten problém asi je!
Někdy lidé opakují neustále stejnou chybu a ta je nepustí dál, dokud své stereotypní chování neopustí. Láska by měla nechat druhého svobodným, neměla by spoutávat. Tím se může druhý cítit natolik přidušen, že se snaží s područí této lásky vymanit.
Zkus ji nechat větší prostor, nevolej ji, když si jde sednout na kafe, je dobré ponechat i druhému prostor k vyjádření citů (pokud bude cítit nátlak, bude se spíš vzdalovat), je krásné milovat a být spolu, ale když má nějaké zájmy, nebo když si jde sednout s kamarádkami, tak to může jen obohatit váš vztah (budete si mít o čem vyprávět, budete se na sebe víc těšit). Zkus i pro sebe něco vymyslet, čím bys mohl vyplnit čas, když spolu nebudete. Určitě máš nějakého koníčka, přátelé!!!
Zkus myslet pozitivněji, co se týče vašeho vztahu, nebát se, že ji ztratíš, věřit jí a hlavně si vychutnávat každý den s ní, ale nenásilně. Čím více se ponoříš do myšlenek, že ji ztratíš, čím více obav, tím víc je nedůvěry ve vztahu a tím tu svou obavu (negativitu) vysíláš k druhému.
Jednou tady Ivanka psala o lásce, je to asi rok dozadu....byly to moudré slova a pokud budeš mít čas, zkus si to najít... možná i tobě pomohou.....já jsem si z nich spoustu vzala.
I já sama vím, jak je těžké odpoutat se od svých obav (kvůli ztrátě druhého člověka), taky vím, jak je těžké změnit své vytvořené vzorce chování......musím říct, že stále se s tím peru.....je to dlouhodobější záležitost, ale věř, že nám to stojí za to začít na sobě makat!!!! Tak se drž a písni Stáňa
Stáňa

Prosim o radu. Stale ten isty problem.

Příspěvekod hyena52 v 03. září 2009, 11:13

Dobry den. Chcel by som vas poprosit vsetkych o radu. Je mi 27 r. a stale prezivam vo vztahu tie iste problemi. Ked zacnem chodit s priatelkou som vo vztahu nad vecou, da sa povedat ze mam prevahu a priatelka ma velmi miluje a dava mi to stale na javo, mam vzdy krasny zaciatok som v tom vztahu stiezvy rozmyslam hlavou aj srdcom a prezivam krasne obdobvie. Po case sa ale vasnivo zamilujem je pre mna naj na svete stale jej to dokazujem viac a viac slova,skutky no vo vsetkom. Ked pride daky ajmaly problem neviem sa s nim vyrovnat zacnem byt placlivy a stracam svoju osobnost,doprosujem sa a ponizujem no bojim sa hadky lebo by mohlo vsetko skoncit. Nepozeram striezvo. Cim viac som potom dobry,mily,pozorny o to je ona chladnejsia,horsia a obmedzuje somnou straveny cas. Som rozvedeny ,po rozvode som zacal fungovat s jednou krasnou zenou, je nadherna aj po fyzickej stranke a hlavne dusevnej. Bola mi oporov po rozvode a mala vsetko co som nemal u ex manzelky. vedela mi oprat,navarit poradit podrzat no bola skvela. Ja som jej to vsetko snazil vratit a dokonca dvojnasobne, pred 2 mesiacmi sa ale otocila a zacalo to znova to co so vsetkymi pred tym. Zacala chladnut stracat ten naboj lasky a stale sa to zhorsuje, ja sa snazim teraz este viac a vidim ze sa to tym este zhorsuje, pisem jej ako ju milujem ,spravim veceru,chce byt s nou vecer a uzivat si jeden druheho ale ona aj ked je som mnou tak to nieje ono.Volakedy utekala za mnou a chcela byt stale pri mne a teraz ju stale ja volam a chcem ju mat stale a ked je niekde inde tak som smutny a volam jej kedy uz pride asi aj to ju odradza.Kazda mi vravi ze som bol iny do ktoreho sa zamilovala nez som teraz ze ma nespoznavaju. Stale kazda to iste. Tuto terajsiu moc milujem a nechcem ju stratit, je to super clovek a chcem to vsetko zachranit. Vravi mi obcas ze som bol ako chlap ale teraz vyzeram a chovam sa ako male decko, ja to tiez vidim ze vzdy stratim tu svoju muznost a stava sa som mna taky bojko v ztahu. Ze sa tesila kedy budeme uz spolu ale teraz to uz tak nieje ,asi aj preto ze ju stale chcem mat pri sebe ,volam ju ,pisem jej a nenechavam to na nu -no ako keby som sa vnucoval. Nechcem dopadnut tak ako s tymi predtym ,ona je moje vsetko. Myslite ze je este sanca na obrat a znovu napravu vztahu? Poradite mi prosim???????????????????? dopredu vsetkym dakujem.
hyena52

Předchozí

Zpět na Povídání o životě a lásce