Jak energii dobít... co víte o Reiki?

Naše a vaše zkušenosti; články, rady, bádání a rozvíjení vnímání energií...

Re: Jak energii dobít... co víte o Reiki?

Příspěvekod Dick.r v 25. únor 2008, 13:57

Zdravím a pozdravuji všechny dobré lidičky... :papapa: :papapa:

Zdravím PETRU...jak se daří ???
Máš naprostou pravdu....při léčení pomocí energie REIKI jsi zároveň pod tzv.ochranou....takže pokud léčíš a pomáháš druhým pomocí REIKI, zároveň léčíš sama sebe.....jsi v ten moment tzv. Kanálem léčivé energie.... to ve zkratce.... TAKŽE JSI SI JISTÁ...NEBOJ....

:idzjuz: papalala :idzjuz: Dick.
Dobrá nálada nevyřeší všechny Vaše problémy, ale "nasere" tolik lidí,
že stojí za to si ji udržet.
Dick.r

Advertising program
Reklama

Příspěvekod ppd25 v 25. únor 2008, 13:09

Jani, ale co já vím od svého mistra je to, že pokud při léčení používáš energii reiki, tak je to zároveň ochrana pro tebe. Tímpádem se ti nemůže stát to, co léčitelům, kteří používají bioenergii. Myslím tím, že by sis ty přetáhla něco z člověka, kterého reikuješ a opačně. Nevím, ale myslím, si že v tom moc přikládání rukou nehraje roli. Ale jistá si tím tedy nejsem. V tomto případě bych určitě uvítala názor zkušenějších. :clapclap:
ppd25

Příspěvekod Jana JM v 25. únor 2008, 12:49

ahojky Petro,

díky za příspěvěk o reiki.
Upřesním, jak jsem myslela to vyčerpání.
Když mám třeba chřipku a necítím se sama dobře, pak reiki nedávám druhým.
Jednou jsem to zkusila a dávala reiki 1. stupně, tedy přikládání rukou, někomu z rodiny a skutečně jsem se pak cítila dost unavená. Ptala jsem se na to svého mistra reiki a ten mi říkal, že nemám pokládat ruce na jiné lidi, když se sama necítím dobře. Právě mi vysvětlil to s tou bioenergií, o kterou se nemocný člověk předávající reiki druhým připravuje. Proto dochází k té únavě.
Jinak ale mám dobrý pocit z toho, když někomu pomůžu od bolesti, třeba i na dálku.
Hezký den, Jana Lkwiatek: Lkwiatek: Lkwiatek: :suny2:

P.S. u nás je nádherně!
Jana JM

Příspěvekod ppd25 v 25. únor 2008, 12:12

Ahojky všem :)

tak taky mi to nedá, abych se nevyjádřila k energii reiki. :iconwink: Též mám za sebou 2. stupeň plus ještě něco navíc. A souhlasím naprosto s názorem Dicka a Hanky. Při reikování druhých osob zažívám, to samé co Hanka. Člověk si u toho trochu ulítne a pak se mu nechce zpátky. :D Nevím jak to máte vy, ale já se pak vždycky musím uzemnit. :) To znamená, že začnu plenit ledničku, je to mnohem jednodušší než začít fyzicky fungovat. :sarcasm: A hlavně když někoho reikuju, tak se u toho zároveň reikuju i já, je to tím, že energie mnou proudí, takže fakt únava potom není.

Jani pokud se cítíš po reiki unavená, myslím si, že někde bude nějaká chybka. A dělat rozdíly mezi reiki I. a II. stupně nelze alespoň podle mě. Po reiki II. stupně se akorát zvýší síla energie, která tebou prochází a jak dobře víme, máš už symboly, které ti dále pomůžou, což při I. stupni není tak možné.

Přikládat ruce či nepřikládat ruce. Je fakt, že jsou určité partie, kam ruce nepřikládám. :iconwink:

Jak píše Hanka, reiki je ohromně inteligentní a samo ví, co má dělat.

U nás zatím neprší, ale už se k tomu pomalu a jistě schyluje. :) Přeju vám krásný den! :suny2:

papapa Petra
ppd25

Příspěvekod Hančí v 25. únor 2008, 11:25

Ahoj všichni, a hlavně Jano.
Nedá mi to, abych se nepřidala a nepřispěla svým názorem na Reiki.
Mám stejně jako ty II.stupeň Reiki. Iniciací jsem prošla u Mistra, beru Reiki vážně, nedělám to kvůli módnosti.
A musím bohužel nesouhlasit s některými tvými názory. Začnu u té únavy. Souhlasím naprosto s Dickem. Mně osobně vyhovuje spíše používání II. než I. stupně - tj. posílání Reiki na dálku. Já osobně tak lépe poznám podle tlaku v rukou, že jsem se napojila a jak hodně. Ale ještě se mi nikdy nestalo, abych se potom cítila unaveně. Ano, jsem trochu připitomělá, ale to je proto, že se vždycky v klidu uvelebím do svého oblíbeného koutku na rohové sedačce, usměrním synátory aby mně nerušili, vypnu u všeho zvuk a nebo pustím tichou hudbu. Kolikrát se mi ani pak nechce skončit , otevřít oči a zase fungovat. Souhlasím s Dickem, při posílání jsi kanálem , kterým Reiki proudí aniž by tě nějak vysilovala. Neposíláš svoji energii - bioenergie je něco jiného.
Já jsem pak akorát spíš ukonejšená z toho nenadálého klidu, který v tu chvíli doma nastane - protože jindy ho nemám.
Další věc se kterou nesouhlasím je léčení popáleniny. Popálenina nebo otevřená rána se dá léčit přikládáním rukou stejně jako cokoliv ostatního. Nepřikládáš v tu chvíli ruce NA ránu , ale NAD ránu. Ostatně toto mi můj MISTR doporučila i při předávání Reiki pánům - řekla mi "Děvče, z bezpečnostních důvodů ti doporučuji nepřikládat pánům ruce NA genitálie ale NAD genitálie". Těmi bezpečnostními důvody zajisté nemyslela, že bych pánům jaksi uškodila, že ;)
A to že při posílání pošleš chladivou Reiki? Reiki je chytrá energie, sama si určí, jestli má hřát a nebo chladit. Proto někdy při přikládání třeba na hlavu cítíš horko a jindy chlad. Neovlivníš to, nemůžeš si říct "tak a teď chci hřát". Reiki si sama určí, jak má pomoci zrovna tomuto místu a nebo problému.
No doufám, že jsme se tě svými názory nedotkli. Já jsem ve sdělování svých názorů občas trochu razantnější, ale rozumný člověk si to přebere. A taky doufám, že se se svým názorem připojí třeba ještě někdo další. Už je nás tu myslím dost, abychom si mohli vzájemně předat nějakou zkušenost.
Přeji vám krásný den, i když je teprve to pitomý pondělí a u nás navíc ještě i prší. Hančí
Hančí

Příspěvekod Dick.r v 25. únor 2008, 10:44

Přeji příjemný den všem dobrým lidičkám ... :papapa: :papapa: :papapa:

Zdravím také JANU a dovolím si oponovat.
Trochu mne překvapila tvoje věta - O reiki 1. stupně bych jen doplnila tolik, že pokud se člověk, který chce reiki předávat jinému člověku, cítí fyzicky špatně, může se vyčerpat!!!

Nechci poučovat, nechci soudit, nechci řešit, ale tak trochu jsem pracoval s energií (svojí vlastní před hodně lety), teď mám nějaké zkušenosti s REIKI až pomalu do toho posledního stupně....a nevím, nevím.....
Ano máš pravdu, že když pracuješ se svojí vlastní energií, pomáháš ve slova-smyslu léčitelsky...ano, tam je možnost "být vyčerpán/a".
ALE PROMIŇ, pokud pracuješ s energií REIKI, je jedno, jaký stupeň vzdělání REIKI máš, tak NIKDY nemůže dojít ke stavu vyčerpanosti, protože se v momentě zasvěcení ať do I. nebo posledního stupně, stáváš tzv. kanálem - prostředníkem energie REIKI....Pracuješ-léčíš-pomáháš s vědomým napojením na léčebnou energii REIKI ... takže nevím. nevím... Zasvěcení - je tím míněno to zasvěcení-přímé od MISTRA, či VELMISTRA REIKI.
A pokud se stane to, že jsi vyčerpaná ??? nevím....nevím....ale zkušenosti každého jsou různé....
Též se nemíním někoho dotknout, nemíním poučovat, ale tak trochu jsem měl pocit, že je potřeba sdělit názor.
HOLKY ZLATÉ - chcete něco dodat ???? :oops: :oops: :oops: :oops:

Příjemný den, klid a pohodu všem dobrým lidičkám.
Dick.r

Příspěvekod Jana JM v 24. únor 2008, 21:38

Ahojky,
tak jsem to tady četla, něco je však, dle mých zkušeností malinko jinak. Ono se tady neuvádí, který stupeň reiki se při léčení používá. Sama mám dva stupně, tedy léčení pomocí přikládání rukou a taky léčení na dálku, věnuji se i jiným technikám, ale to sem nepatří.
O reiki 1. stupně bych jen doplnila tolik, že pokud se člověk, který chce reiki předávat jinému člověku, cítí fyzicky špatně, může se vyčerpat!!! :0996:
Tak pozor na to, ono se tady totiž nevědomky předává i jeho vlastní bioenergie, takže to vyčerpání je skutečně možné.
Další věc je ta, že se reiki 1. stupně nemá dávat na popáleniny, protože energie reiki při přikládání rukou skutečně vyzařuje teplo a na ty popáleniny je to vážně hodně bolestivé!!! :0996:
Ale na popáleniny se dá posílat reiki na dálku, tedy reiki s chladivým efektem. ;)
No a je taky známo to, že mnoho lidí má sice kurz reiki, ... někteří dokonce absolvovali zasvěcení přes internet. To ovšem nejde!!! Opakuji znovu NEJDE!!! Zasvěcení může provádět pouze zkušený učitel reiki, který má k tomu oprávnění.
Jsou však mezi námi i lidé, kteří nemají zasvěcení reiki a přitom mají léčitelské schopnosti,... jen možná nevyužívají energii přes srdeční čakru, ale přes solar plexus a tim si můžou dost uškodit.
Snad jsem se nikoho nedotkla, chtěla jsem jen upřesnit, jak to s energií reiki je.
Hezký večer, Jana :rosa14:
Jana JM

Příspěvekod tasungo v 23. leden 2008, 18:15

Zdravim,

tak se taky trochu zapojim :iconwink: , s kourenim moc zkusenosti nemam, ale se zavislosti jo. Byly to drogy a muzu za sebe rict, ze skoncit se zavislosti nebyla ani tak otazka vule jako rozhodnuti. Rozhodnuti, ktere nezalezi na duvodech, ale na jakemsi vnitrnim pochopeni (je to pocit, ne myslenka, ktera vznikla na zaklade duvodu). Myslim si, ze kdo se zavislosti neskoncoval, tak proto, ze nechtel (ne na racionalni urovni, ale vnitrne). Proste to rozhodnuti nepadlo. Neni na tom samozrejme nic spatneho, je to jen situace, do ktere vas nikdo nedotlaci, ani vy sami. Cemu se branite, to pretrvava. Prijde to, az bude spravny cas. U nekoho jsou duvody pruvodnym znakem, ale je to spis o vnitrnim rozhodnuti. Tak nebojte a hlavu vzhuru :), neni treba se do niceho nutit :).

Ahoj, ahoj

Lukas.
tasungo

Příspěvekod Dick.r v 21. leden 2008, 10:56

Zdravím a pozdravuji.... :papapa: :papapa:

Debata o kouření....panečku to je rachot....
Milé dámy...je pravdou, že já jsem chtěl přestat kouřit, a myslím si, že se mi to podařilo...snad...doufám...
A je pravdou...že jsem na to nešel přes REIKI, i když jsem měl v záloze, kdyby mi nepomohla vůle.....
Nekouřím fakticky pomalu rok a kousíček.....

Přes REIKI bych to řešil pouze jako pomoc....zbytek vůle ....

Dick.r

Příspěvekod ppd25 v 21. leden 2008, 10:50

Myslím si, že to jde udělat i na dálku, ale určitě je lepší osobně. :) A hlavně musí to chtít tvůj přítel. Nemůžeš do toho nikoho nutit. Každopádně Dick je na tohle povolanější.

Ne, to jsem si sama neudělala. :) Požádala jsem kamaráda mistra reiki, aby mi to udělal on. Přeci jen mé afirmace nejsou tak silné jako jeho. Ale chutě tě to nezbaví. Má to ten důsledek, že když si zapálíš, tak zjistíš, že je to strašně hnusné. Víš takové ty pocity, když člověk začínal kouřit. A pak už je jen na vůli, jestli uděláš to samé jako kdysi, že tu cigeretu s přemáháním vykouříš, protože je ti líto ji típnout a nebo jí típneš. To už přichází na řadu ta vůle. No a já s tím bojuju už 14 dní. :)
ppd25

PředchozíDalší

Zpět na O léčivých energiích a systémech