Co je Reiki?

Naše a vaše zkušenosti; články, rady, bádání a rozvíjení vnímání energií...

Re: pár odpovědí na dotazy o Reiki

Příspěvekod Dick.r v 30. srpen 2007, 21:13

Příjemný večer milé cholky... :papapa: :papapa:

Našel jsem jeden text, který je pro lidičky, kteří chtějí vědět více o REIKI.


Co je to Reiki?

Reiki je Japonské slovo a vyslovuje se "rejki". Rozdělme si ho na další dvě slova. Na "Rei" a "Ki".
"Rei" má mnoho významů. Většinou je pojímáno jako "univerzální spirituální moudrost", "vesmírný", "životodárný". Vlastně je to zdroj odkud onu životodárnou energii a moudrost čerpáme. Přesnější interpretace uvádějí "vyšší vědění", nebo "spirituální uvědomění". Je to moudrost, která přichází od Boha nebo vyššího Já. Je vševědoucí a chápe člověka v jeho úplnosti. Zná příčinu všech problémů a obtíží a ví, jak je vyléčit. Já Rei chápu jako právě tu energii, která všechny a všechno uvádí do pohybu, která se hmatatelně manifestuje všude kolem nás a hlavně v nás a vlastně nikdo nezná její původ, nebo její hranice. Její hmatatelná přítomnost, také většině z nás uniká, ale právě metoda Reiki nás přivádí k jejímu zdroji velmi blízko.
"Ki" znamená "energie". Takže celý výklad slova Reiki můžeme chápat dvěma a více způsoby. Jednak jako "životodárná energie", nebo jako "Boží moudrost, která se vlévá skrze naše "chi", takže bioenergii". "Ki" má mnoho jmen v různých kulturách, ale ve všech vlastně znamená to samé: "životní energie", "vitální síla" apod. Oživuje všechny živoucí bytosti. Pokud je naše životní energie malá, nebo je její tok omezen, jsme více náchylní k nemocem. Naopak je-li velká a proudí volně, je méně pravděpodobné, že onemocníme. "Ki" tedy hraje velmi důležitou roli ve všem, co děláme. "Ki" se také využívá v mnoha bojových uměních, při meditačních a dechových cvičeních a v neposlední řadě i při léčení. "Ki" je stále přítomna kolem nás a může být usměrňována silou mysli.

Takže Reiki je vlastně technika přenosu léčivé energie. Můžeme ji použít kdekoliv a kdykoliv a v jakékoliv situaci. Reiki má svoji moudrost a jak já říkám "svoji hlavu", takže nikdy neublíží. Důkazem toho je i fakt, že když do Reiki začneme vkládat svoje ego, tak přestane proudit a většinou to způsobí bolest hlavy tomu, kdo Reiki přenáší. Já to chápu tak, že to má být velký výstražný signál, který říká "haló, děláš něco špatně". V Reiki nezáleží na tom, jakého je člověk vyznání. Není těžké se přenášení Reiki naučit a zvládne to úplně každý. Její jednoduchost jí však na účinnosti neubírá. Reiki mimo jiné snižuje stres a vyrovnává tělo do harmonie.

Může Reiki ublížit?

Protože Reiki je vedena Božím vědomím, nemůže nikdy ublížit. Vždycky se přizpůsobí potřebám člověka, na kterého působíte. Není třeba se obávat dát Reiki kdykoliv - je vždy prospěšná. Předávající neléčí, nevkládá do procesu svoje ego. Funguje jenom jako kanál pro energii, takže Reiki nemůže ublížit ani jemu ani klientovi.

Může Vás Reiki vyčerpat?

Protože se jedná o přenos energie získané zvenčí, nemůže být vaše energie odčerpána. Naopak - předávající i klient dostanou energii potřebnou pro své léčení. Proto je předávání Reiki přínosem pro zvýšení vaší energie a dodává vám příjemný a láskyplný pocit.

Může se Reiki naučit každý?

Reiki není závislé na našich intelektuálních nebo jiných schopnostech. Nevyžaduje léta praxe a může být snadno předána z učitele na adepta. Může se ji tedy snadno naučit každý. Myslím si, že je to naše přirozená schopnost, kterou postupem času ztrácíme. Myslím si, že se se schopností přenášet Reiki rodíme a potom působením společnosti, stresů a přesvědčením rodiny postupně ztrácíme.

Jak Reiki léčí?

Ki proudí fyzickým tělem skrze tzv. čakry (viz. níže v textu), meridiány a nádí. Je také kolem nás v energetickém poli zvaném aura. Volný a rovnoměrný proud Ki je podmínkou zdraví. Narušení proudu Ki zhoršuje zdraví. Ki reaguje na myšlenky a pocity. Pokud myslíme pozitivně potom také pozitivně ovlivňujeme Ki. Podléháme-li často negativitě a černým myšlenkám, působíme si potíže. Trvalé negativní myšlenkové vzory narušují Ki trvale, což má vliv na orgány a tkáně těla, většinou v závislosti na místě, kde blokující energie vznikne. To může vést k onemocnění.

Ošetření Reiki způsobí, že Rei zhodnotí, kde má člověk blok a následně tam nasměruje léčivou energii. Obvykle míří k bloku, který je prioritní v daném čase. Současně léčí a uvolňuje nahromaděné emoce, které blokují přirozený tok Ki v těle. Toto se může stát různými způsoby. Reiki proudí postiženými místy energetického pole a nabíjí je pozitivní energií. Zvyšuje tak vibrační úroveň fyzického těla i jeho okolí. Negativní emoce se tak odstraní. Reiki čistí, zprůchodňuje a léčí energetické dráhy. Umožňuje tak Ki proudit přirozeným způsobem. Někdy je veškerá negativní blokující energie vyzvednuta a předána vyššímu energetickému poli, kde je zpracována. Jindy se rozpustí nebo je spálena. Když je blok odstraněn, může klient pociťovat chlad, když je blok rozpuštěn nebo spálen, může cítit horko. Jakmile proudí Ki přirozeně, fyzické orgány a tkáně mohou dokončit vlastní léčebný proces. Někdy jsou změny hned viditelné a citelné, ale někdy se může stát, že změna je velmi plynulá a dlouhodobá, takže se klient cítí stejně. Dá se Reiki kombinovat s ostatními metodami?

Dá se Reiki kombinovat s ostatními metodami?

Ano. Reiki se dá kombinovat se všemi metodami léčení, protože se všem metodám přizpůsobuje a navíc prokazatelně zlepšuje výsledky léčby. Také redukuje nežádoucí vedlejší účinky léků, chemoterapie, operací a invazivních procedur. Zkracuje dobu léčení, snižuje bolest, stres a dodává optimismus. Reiki je také vhodná ve spojení s psychoterapií, zlepšuje léčení emocionálních traumat a ostatních záležitostí. To zahrnuje i zlepšení paměti, zvýšení sebevědomí apod.


Je Reiki náboženství?

Reiki má duchovní povahu a v mnohých z nás probouzí pocit spojení s Bohem. Přesto to není náboženství ani systém víry. Reiki nezávisí na víře a bude pomáhat, ať už v ní věříte nebo ne. Přesto se ale v praxi ukazuje, že člověk, který Reiki důvěřuje, má z ní mnohem větší užitek. Víra není důvěra!I. stupeňZahrnuje:

Zasvěcení čaker pro přijímání léčivých energií Reiki
Teoretická i praktická práce s čakrami
Zpracování emočních a vztahových problémů
Práce s vnitřními archetypy jako jsou vnitřní dítě a stínové já
Práce sama na sobě + velká praktická část
Pro absolvování tohoto kurzu nejsou žádné podmínky. Je určen pro úplné začátečníky. První stupeň je základem pro všechny další. Po zasvěcení je schopnost předávat Reiki trvalá. Nemůžete ji ztratit ani se nesnižuje.


II. stupeňZahrnuje:

Znovuzasvěcení čaker pro přijímání léčivých energií Reiki
Předání 3 symbolů Reiki
Léčivé obrazce
Posílání Reiki na dálku přes fotografii a odbourávání traumat z minulosti
Práce s Harou a ovládání vitální energie
Tento kurz je určen těm, kteří zvládli kurz I. stupně Reiki a přejí si dále rozvíjet svoje schopnosti a naučit se další techniky práce s Reiki.


ProhloubeníII. stupeňZahrnuje:

Znovuzasvěcení čaker pro přijímání léčivých energií Reiki druhého stupně
Předání 7 symbolů Reiki
Nácvik vidění aury a rozlišování různých energií
Prohlubování intuice
Odbourávání různých problémů spojených s viděním aury a zvýšenou intuicí
Tohoto kurzu se může zúčastnit každý, kdo zvládnul první dva stupně Hatnamon Reiki. Tento kurz je pro ty, kdo by rádi pokračovali až k Mistrovskému zasvěcení, zcela jistě pro budoucího Mistra přínosný.


III. stupeň - mistrovskýZahrnuje:

Zasvěcení do Mistrovských energií Usui Shiki Ryoho Reiki
Předání Mistrovského symbolu
Techniky zasvěcování všech stupňů Usui Shiki Ryoho Reiki
Poučení o první pomoci při komplikacích při zasvěcování Reiki
a mnoho dalšího....
Tento kurz je určen pro ty, kteří úspěšně zvládli I. a II.(i prohloubení) stupeň Usui Shiki Ryoho Reiki a přejí si stát se Mistrem Reiki a dále rozšiřovat toto učení. Je určen hlavně těm, kteří se rozhodli na sobě dlouhodobě pracovat. Student může být i žákem jakéhokoliv jiného Mistra Usui Shiki Ryoho Reiki.


Trochu toho složitějšího textu nikdy neuškodí.
:idzjuz: papalala :idzjuz: Dick.
Dobrá nálada nevyřeší všechny Vaše problémy, ale "nasere" tolik lidí,
že stojí za to si ji udržet.
Uživatelský avatar
Dick.r
 
Příspěvky: 109
Registrován: 10. červenec 2007, 13:43
Bydliště: Východní Čechy

Advertising program
Reklama
 

Re: Co je Reiki?

Příspěvekod Hančí v 30. srpen 2007, 18:11

Ahoj všichni,

dneska jsem ve vzkazech reagovala na vzkazy týkající se Reiki.
Kdyby vás tak nějak v základu zajímalo, co to Reiki vlastně je , tak jsem překopírovala jeden článek.
Je to opravdu jen takový základ, výcuc - ale něco málo objasní. Na internetových stránkách je toho spousta, přiznávám, nedala jsem si moc práce s hledáním , sáhla jsem po první adrese , kterou mám v oblíbených.

Co je REIKI.
REIKI je japonské slovo a vyslovuje se 'rejki'
REI znamená 'vesmírná, všepronikající, životodárná' KI znamená 'energie'
Pod pojmem REIKI si můžeme představit něco jako záření, či paprsky, jejichž vlastností je přenos energie či síly. REIKI je nejjednodušší přírodní uzdravující metoda, kterou znám. REIKI lze užít kdykoliv, kdekoliv a pro cokoliv. Úspěšně ji používají lidé různých profesí, mnoha vyznání a filozofií.
S REIKI nemusíte energii ani vidět ani se na ni koncentrovat. Nedochází k přejímání energie od někoho ani k úbytku Vaší energie. Často se stává, že energie v těle není v rovnováze. Může jí být příliš hodně, nebo málo, což je mnohdy příčinou zablokované energie a následného onemocnění. REIKI ošetřením dojde k vyrovnání energie v těle a pak má již každý šanci se uzdravit. Rovnováhy lze snadno dosáhnout pokládáním rukou na sebe sama nebo na druhého. S REIKI se diagnóza neprovádí, lze však s ní zjistit, zda je tělo v rovnováze či nikoliv. Čím déle a častěji budeme s REIKI pracovat, tím budou naše ruce citlivější a to nám umožní najít disharmonická místa na těle a tím nastolit rovnováhu u sebe i druhých. REIKI si sama nachází cestu do míst, kde je jí nejvíce potřeba. K práci s REIKI není třeba žádného lékařského nebo diagnostického vzdělání. REIKI pracuje na mnoha úrovních a to jak na úrovni fyzické, duševní, emocionální tak i na duchovní. Denně na tuto energii reagujeme, aniž jsme si toho vědomi. Kolem našeho těla se rozprostírá aura. Aura má více úrovní a to éterickou, emoční, mentální a duchovní. Ve vesmíru je více druhů energií a jedna z těch energií se jmenuje REIKI. Jste-li věřící a věříte v existenci Boha stvořitele, tak Reiki je 'neomezená láska Boží'. Má schopnost a sílu nás vrátit do klidu a harmonie. Tento stav lze popsat i procítit jako celistvost. Pro mnoho lidí je dávání i přijímání REIKI velkým duchovním zážitkem. Celistvost je pak pocit jednoty se všemi živými tvory i s celým Vesmírem. Nemoc je výsledkem nerovnováhy a příčiny se obvykle nacházejí v emocionálních, duševních i duchovních úrovních. REIKI na všech těchto úrovních ovlivňuje jak důsledek nemoci, tak i příčinu. Lidé předávající REIKI jsou jen nástrojem této energie, přes který tato vesmírná, všepronikající energie proudí. Člověk, který REIKI dostává je harmonizován a tím se tělo může samo přirozeně léčit.
Mezi REIKI nástrojem (kanálem) a příjemcem nastává rovnocenný vztah, ale léčitelem je vždy příjemce. Při předávání Vás REIKI vyrovnává, to rovněž platí i pro příjemce. Čím více REIKI používáte, tím jste vyrovnanější a tím Vámi předávaná energie získává na kvalitě i síle. REIKI je příjemcem nasávána a proudí vždy tam, kde je jí nejvíce zapotřebí. Když je jí dostatek, tak přestane proudit a po zabudování do energetického systému člověka navodí stav harmonie a o to nám jde.
Uživatelský avatar
Hančí
 
Příspěvky: 208
Registrován: 09. červenec 2007, 17:54

Co je Reiki?

Příspěvekod Iwanka v 18. srpen 2007, 15:07

Našla jsem článek, který se mi moc líbil. Tak se s vámi o něj podělím.

Co je tedy Reiki?:

Reiki je japonský název pro "univerzální životní energii", božskou sílu, která vše oživuje. Různí autoři podávají její historii podobně. Příběh se předává z mistra na žáka a vždy v něm najdete zmínky jak o praotci léčitelů Kristovi, tak i způsobech, jimiž vracel zdraví Buddha. Za současnou metodou reiki stojí učení křesťanského duchovního Japonce Mikao Usuie. Zde je jeho příběh - krásný, jako pohádka.

Obrázek V roce 1822 při kázání na univerzitě v Kjóto se Mikao Usuie dva studenti ze semináře zeptali, jak Ježíš prováděl zázraky uzdravení a zda by to také uměl. Neuměl jim odpovědět. Uvědomil si, že Bibli rozumí pouze intelektuálně a Kristovo léčení je pro něj tajemstvím. Tak začalo jeho životní hledání. Odjel do Ameriky, kde sedm let studoval na chicagské univerzitě a stal se doktorem teologie - ale to, co hledal, neodhalil. Ani v severní Indii, kde poté studoval svatá písma. Tam se dozvěděl, že Buddha prováděl stejné zázraky jako Ježíš - léčil nemocné a pracoval s energií. Vrátil se do Japonska, začal vyhledávat různé buddhistické skupiny a zjišťoval, zda mniši dokáží léčit. Ti mu ale vysvětlovali, že se zaměřují jen na ducha a léčbu těla přenechávají léčitelům. "Léčbě těla se už nevěnujeme," prohlašovali. Dr. Usui vstoupil do kláštera, pod vedením zenových mnichů začal studovat historické spisy o Buddhovi a snažil se najít doklady o jeho metodě léčení. Naučil se čínsky a také sanskrt, aby mohl čerpat z nejstarších spisů a suter. Až když se stal mistrem sanskrtu a začal studovat spisy tibetské buddhistické sekty, objevil to, co považoval za klíč k léčbě. Podle pokynů ve spisech meditoval a bylo mu řečeno, aby odešel na posvátnou horu Kurijama. Zde se postil, meditoval a prosil, aby byl osvícen. Až mu jednoho dne vnitřní hlas sdělil, že jeho přání bude po jednadvaceti letech hledání a jednadvaceti dnech půstu a meditace splněno. Obloha se rozestoupila a zářivé božské světlo otevřelo jeho třetí oko. Kam dohlédl se rozpínala pestrobarevná duha, z níž vyplouvaly zlaté, bílé, modré a fialové bubliny. V každé byl holografický znak, s nímž se seznámil ve spisech s tibetským buddhistickým učením. Božský hlas mu řekl: "Toto jsou klíče k léčbě. Nauč se je a nedovol, aby byly zapomenuty." Když pak dr. Usui spěchal do kláštera, aby se svěřil mnichům se svým zážitkem, poranil si palec na noze. Jakmile se svého zranění dotkl, zpozoroval, že bolest zmizela a krvácení se zastavilo. Uvědomil si, že energie jeho rukou se změnila a dokáže léčit. Svého léčitelského umění plně využíval sedm let a léčil hlavně ty nejchudší, na území žebráků. Pak se objevuje v historii reiki zajímavý okamžik: dr. Usui poznal, že jeho pacienti žebráci se jím nechávají léčit a poté se vracejí k navyklému způsobu existence: odmítají převzít za svůj život jakoukoli odpovědnost a dále žijí na úkor společnosti. Uvědomil si, že dělá pravý opak toho, co buddhisté - léčí pouze tělo a ne ducha. Pokud pacientům pouze dává a nežádá od nich, aby za sebe také převzali zodpovědnost, nedochází k výměně energie za poskytnutou službu.
Pochopil, že chce-li potřebným skutečně pomáhat, musí začít žít a pracovat podle duchovních principů - a také to vyžadovat od lidí, jimž chce pomoci. Nové učení nazval Duchovní koncepty a zahrnul v něm fyzické i duchovní aspekty reiki.

"Nekonečné zdraví začíná tím, že se duchovní aspekt člověka znovu probudí pro bezpodmínečnou lásku Boha. Tento znovu probuzený člověk je potom plně zodpovědný za své volby ve svém životě a je posilován ve svém sebeuzdravení. To je cíl učení ThDr. Usuie a také i můj," píše v roce 1995 Mari Hall.

DUCHOVNÍ PRINCIPY REIKI
Je jich pět, jsou moudré a určitě by neměly v naší informaci o reiki chybět:
(osobně si myslím, že by neměly chybět jak tedy v informacích u reiki, ale také, a to hlavně, v našem přístupu k životu, protože je v nich opravdu hooodně moudra a pokud se to snaží člověk pochopit i praktikovat do života, pak mu tyto principy velmi, velmi pomohou - k tomu lepšímu a zdravějšímu žití... - připsala Iwča)

1. Dnes nechám odejít všechnu zlobu.
Zloba je škodlivá emoce, která nás vzdaluje od univerzálního vědomí. Zraňuje nás víc než toho, na něhož se zlobíme. Veškeré naše myšlenky vyvolávají příčiny i důsledky a být zlý je pro naši vnitřní harmonii a klid velmi destruktivní. Proto si vždy uvědom příčinu své zloby a také co požaduješ a očekáváš od života. Zloba je reakce, tvou odpovědí musí být láska.

2. Dnes zapomenu na všechna trápení.
Když se trápíme, zapomínáme, že vše má svůj božský účel. Je třeba si uvědomit, že záleží i na nás samotných, zda prožijeme den bez trápení. Pak pochopíme, že klid a oporu lze najít nahoře ve vesmíru. Když se trápíme, oddělujeme se od univerzální celistvosti a nevěříme v božský řád. Naše trápení nás omezuje. Odevzdejme se plánu našeho vyššího Já. Uvolni se a důvěřuj, že vše probíhá dle Božského řádu.

3. Dnes si připomenu, kolik milosti se mi dostalo.
Připomenout si milost znamená být vděčný za všechnu hojnost, jíž se nám v životě dostalo. Musíme být vděčni i za to, že jsme tuto milost poznali. Musíme věřit, že bude opětována. Poděkování za milost přitahuje další požehnání. Náš strach, že se nám něčeho nedostane, brání dosažení toho, co je skutečně naše. Záleží jen na nás, co jsme schopni vidět. Co vidíme, to můžeme mít. O čem přemýšlíme, to bychom měli vytvořit. Jestliže máme cítit milost a požehnání, budeme i na další cestě milostí a požehnáním obdařeni. Uvědomuji si, kolik požehnání se mi dostává a projevuji vděčnost.

4. Dnes budu poctivě dělat svou práci.
Žít poctivě znamená ztotožnit se s našim přesvědčením. Poctivé bytí, postavení se pravdě tváří v tvář za všech okolností - jen tak můžeme mít harmonický život. Jestliže jsme poctiví, přenášíme to i na ostatní. Poctivostí ve své práci posilujeme pravdu a lásku pro sebe i ostatní. Tato poctivost vnáší harmonii do našeho života a celého světa, ulehčuje nám naše úsilí. Jak poctivě tento princip přijímáme, tak se před námi otevře náš život.

5. Dnes budu laskavý ke všem bytostem.
Podle toho, jak milujeme všechny živé bytosti a jsme k nim laskaví, získáváme smysl pro sounáležitost. Všichni jsme jeden pramen. Když nemilujeme ostatní, nemůžeme opravdu milovat a respektovat sami sebe. Vše, co od nás vychází, zasahuje druhé - a naopak. Všichni jsme odrazem božského světla.

Čerpáno: http://www.ksoft.cz/magazin/medunka_reiki.htm
"Nic v našem životě není opravdu jisté, naučme se proto včas zacházet s nejistotou..."
Uživatelský avatar
Iwanka
 
Příspěvky: 400
Registrován: 28. červen 2007, 12:50


Zpět na O léčivých energiích a systémech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron