Raguel

Archandělé nejvyšší andělé - naučte se pracovat i s nimi

Re: Raguel

Příspěvekod mooniikka v 16. duben 2009, 12:43

eště něco mně napadlo, jak si to tu přečítám. Iwanko, některém jiném tématu uvádíš kontaktní modlitbičky pro spojení se s konkrétním andělem/archandělem. Ale protože Raguela jsi představila až v pozdějším tématu, tak mezi nimi kontaktní modlitba pro něho není. Nemáš nějakou na míru?

Děkuji pa :3148: :3148: :3148:
Uživatelský avatar
mooniikka
 
Příspěvky: 8
Registrován: 20. březen 2009, 12:16

Advertising program
Reklama
 

Re: Raguel

Příspěvekod mooniikka v 16. duben 2009, 12:35

Ahoj Iwanko :papapa: ,

to si napsala mooooc hezky, děkuji :smil68:
Uživatelský avatar
mooniikka
 
Příspěvky: 8
Registrován: 20. březen 2009, 12:16

Raguel

Příspěvekod Iwanka v 13. únor 2009, 0:33

Jméno v překladu znamená ,,Boží přítel“ nebo ,,Přítel Boha“.
Tento archanděl je přátelsky oddán lidstvu a hlídá dobro. Je nazýván i archandělem spravedlnosti a poctivosti. V osobním i veřejném životě nám pomáhá dosáhnout vyrovnanosti a čestného jednání. Údajně je i rádcem v obchodních záležitostech .

Energii Raguela můžeme volat: k harmonizaci toku energie, k posílení chuti do života a činorodosti, v těžkých situacích , k uchování vnitřní stability, v situacích , kdy musíme stát oběma nohama na zemi, k uzemnění, napřímení,v případě nespravedlivého zacházení, k vertikalizaci čaker.
Raguel se manifestuje ve stromech, poskytujících nám ochranu , útěchu a sílu. ( Strom je na jedné straně zakořeněn v zemi, nachází tam oporu a výživu a využívá sílu země k růstu- na druhé straně vzpíná větve k nebi , vpíjí světlo slunce a využívá této kosmické energie rovněž k růstu - vytváří tak dokonalou rovnováhu mezi silami země a nebe a ukazuje, že obě tyto síly musejí být pro pozemské tělo v rovnováze).

Raguel harmonizuje v každé bytosti podle individuálních potřeb kosmickou a pozemskou energii. Posiluje vůli k životu a růstu a schopnost prosadit se. Cítíme se dobře, naše tělo je zdravé a dovedeme si s životem poradit pouze tehdy, když jsou obě síly ve správném poměru. Raguel posiluje a harmonizuje tok energie, zejména ve vertikálním směru. Pomáhá proto také ve správném držení těla. Pomáhá tělu přijímat správné živiny a plnit své potřeby tak, abychom se mohli rozvíjet a rozkvétat. Spojuje vrstvy aury a čakry s fyzickým tělem, aby mohly informace bez potíží proudit. Pak jsme živí a činorodí.

Posiluje vůli k životu a činorodost. Snáze pak akceptujeme fyzické tělo a pohybem, sportem a správnou výživou pečujeme o své zdraví. Vzniká pak pocit tělesné pohody, síly a důvěry, cítíme se dobře ve své kůži. Cítíme se uvolněně a v rovnováze, jako strom, který každý rok zažívá střídání ročních dob a ve správnou dobu kvete a nese plody.
Raguel vybrušuje naše vědomí pro vnímání potřeb těla, přivádí naši pozornost k věcem, jež nám nečiní dobře- přivádí naše vědomí k poznání rušivého faktoru. (závislosti, nedostatek pohybu, povrchové dýchání, nedostatek živin apod.). Pokud se nedokážeme ochránit sami, nepodaří se nám ochránit ani ostatní.
Spojuje nás s prasilou stromu, otevírá nás sebelásce a sebeúctě, takže se mohou zhroutit sebezničující struktury a jejich místo může zaujmout uzdravení, hojnost a růst.

Božský princip tohoto archanděla prožijeme nejlépe, když budeme pozorovat nějaký strom nebo budeme se stromy meditovat. Můžeme se ponořit do jejich energie a do poselství, které přinášejí.
Mnoho starobylých legend vypráví o moudrosti stromů. V mnoha starých civilizacích byly stromy uctívány pro svou moc a bystrost. Keltové vyprávějí o ,,stromu poznání“, kabalisté vždy považovali ,,strom života“ za symbol duchovní rovnováhy mezi pozitivními a negativními aspekty, Budha dosáhl osvícení pod stromem Bo, Odin (oduševnitel Já a vesmíru, Bůh Germánů) visel ze stromu, Ježíš byl ukřižován na dřevěném kříži…

Stromy jsou nejvyšším představitelem rostlinné evoluce, pokud dovolíme, aby jejich energie proudila do našeho těla, pomohou nám v naší cestě za osvícením. Stromy dokáží ovlivnit mnoho věcí, jejich schopnosti viditelně překračují hranici pouhé léčivé síly.
Každý strom je nositelem vývojových sil, nosí v sobě podobu prastromu Yggdrasilu, skandinávského symbolu všech stromů . Na duševní rovině spojuje všechny světy a vede nás k poznání toho, co by mohl duchovně vyspělý člověk jednou také ovlivnit. Je to spojení nebe a země. Čím častěji a silněji se do stromu vciťujeme, čerpáme energii, meditujeme nebo prostřednictvím rituálů s ním upevňujeme vazbu, tím více může strom ,,zabarvit“ náš charakter, pozměnit naše bytí a zformovat naši osobnost. Různé stromy nám dodávají různé kvality, které postrádáme a vzbuzují na tělesné i duchovní úrovni naše povzbuzení.

VÝZNAM LÉČIVÉ SÍLY VLÁDNOUCÍCH STROMŮ:

Bříza – Znovuzrození ( vyvolává rozproudění energie, zahání nechuť, úzkost, deprese, uklidňuje nervovou soustavu, přináší našemu duchu inspiraci, podporuje látkovou výměnu, příznivě ovlivňuje dýchací soustavu, ledviny , kůži, nadváhu, setkání s břízou = velké štěstí)

Vrba – Vyšší vědění ( je soudcem mezi vyšším a podzemním světem, připomíná pomíjivost pozemského života, posiluje pocit zodpovědnosti za vlastní osobu a etiku,uklidňuje, u osob se silným charakterem posiluje léčitelské schopnosti )

Buk – Nositelka života ( dřímají v něm magické síly , velmi silně pohlcuje nemoci a bolesti hlavy, vyjasňuje myšlenky, podporuje tvořivého ducha, dopomáhá k toleranci , soucítění a realizaci přání )

Borovice – Vznik ohně ( vrací do lidské duše světlo a životní radost, odčerpává smutek, osvobozuje od výčitek svědomí,ze srdce strhává pocity viny a zatvrzelost, ulehčuje odpuštění )

Jedle – Vůle k životu (je symbolem znovuzrození a stálého tělesného a duševního obnovování, posiluje intuici člověka, zklidňuje nervovou soustavu, její magické síly chrání před chorobami )

Smrk – Duchovní vzkříšení (pročišťuje lidskou auru od nečistoty nižších pudů, posiluje v člověku vůli k čistému, zdravému a spořádanému životu, má oživující vliv)

Tis – Očista duše ( chrání před temnými vlivy, vyvolává vzpomínky na minulé existence, pomáhá člověku orientovat se ve svém duševním životě a získat vnitřní náhled )

Dub – Věčný pohyb ( symbol dlouhověkosti, síly a moci, symbol umění a osvícení, povzbuzuje v člověku přemýšlení, urovnává myšlenky, posiluje éterické a fyzické tělo )

Olše – Životní bojovnice ( může odhalit či posilnit schopnosti média, její vyzařování uklidňuje rozrušenou mysl, v ženách vzbuzuje ženské a mateřské impulsy, smyslnost a odstraňuje emoční blokády )

Jasan – Světový strom Yggdrasil, který spojuje všechny úrovně života ( posiluje vůli, probouzí v člověku mystické síly, uvolňuje duchovní a fyzické blokády a zatvrzení, dopomáhá člověku k naplnění svého nadání, posiluje lidské,,já“ a uvážlivost)

DALŠÍ STROMY:

Lípa – Strom zamilovaných ( otevírá duši pro krásné sny)
Třešeň – (chrání před temnými vlivy, zmírňuje fyzickou a duševní bolest )
Jabloň – ( strom s největší léčivou energií z ovocných stromů )
Hrušeň – ( zbavuje lidský organismus jedů )
Černý bez – ( posiluje imunitní systém )

POSELSTVÍ ARCHANDĚLA RAGUELA:
Vítám tě v nebi, vítám tě na Zemi. Jsem ti přítelem, ochrannou rukou a prostorem, naplněným Světlem a léčivou energií. Tak, jak se rozšiřuje koruna stromu lístek po lístku, roste tvůj Duch ke Světlu. Piješ mízu Země a stáváš se silným, abys mohl obývat svá světelná těla a cestovat s nimi. Přijímám tě s požehnáním a tichou pravdou starých stromů. Vinu své paže okolo ke tvé ochraně. Volej mne vždy, když potřebuješ ochranu a prostor a vždy, když ztratíš kontakt s nebem nad tebou a Zemí pod tebou. Jsi kmen, jímž vše protéká. Chci tě zaplavit Světlem. Přijmi mne jako přítele. Jsem požehnáním v tobě.
"Nic v našem životě není opravdu jisté, naučme se proto včas zacházet s nejistotou..."
Uživatelský avatar
Iwanka
 
Příspěvky: 400
Registrován: 28. červen 2007, 12:50


Zpět na Archandělé

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron