Moola Mantra

Co se nám líbí a chceme se o to podělit s ostatními

Re: Moola Mantra

Příspěvekod Violet.11 v 21. duben 2009, 20:46

"Namiřte přímo vzhůru a vystřelte výš, než je člověk schopen dohlédnout - až za hvězdy, tam, odkud ve skutečnosti pocházejí všechny sny." Linda Goodman
Uživatelský avatar
Violet.11
 
Příspěvky: 328
Registrován: 16. červen 2008, 0:51
Bydliště: Východní Čechy

Advertising program
Reklama
 

Moola Mantra

Příspěvekod Iwanka v 19. duben 2009, 0:39

Znáte Moola Mantru? Jestli ne, určitě ji vyzkoušejte... :rosa14:

Obrázek
The Moola Mantra:

OM Sat-chit–ananda Parabrahma
Purshothama Paramathma
Shri Bhagavati Sametha
Shri Bhagavate Namaha


Význam Moola Mantry

Amma a Bhagavan nám dali Moola Mantru. Požehnali ji a naplnili úžasnou Boží silou, která činí tuto mantru obzvlášt vysoce účinnou. Kdykoli zpíváte Védické mantry, dokonce i bez znalosti jejich významu, vždy nesou velkou sílu. Ale znát význam Moola Mantry a zpívat ji ze srdce je ještě mnohem silnější. Proto je důležité znát význam mantry, když ji používáte. Poslouchání mantry je povznášející a transformující. Tento posvátný chvalozpěv vzývá energii Ammy a Bhagavana. Tato mantra má sílu uzdravovat. Probouzí Boží Přítomnost ve vašem srdci, dává prožitky Kosmického Vědomí a léčí mnoho nemocí. Aktivuje Anja čakru (6. čakra, tzv. Třetí oko) a Sahasrana čakru (7.čakra, tzv. Korunní). Klid, který tato mantra dává, je třeba osobně zakusit. Někdo může prožívat stavy hlubokého vnitřního klidu, úžasné radosti a rozšířeného Vědomí. Je to mantra Zlatého Věku.

OM má 100 různých významů. Je řečeno, že na počátku bylo Nejvyšší Slovo, které vše vytvořilo. To Slovo je OM. Pokud hluboce v tichosti meditujete, můžete uslyšet zvuk OM. Celé Stvoření vzniklo ze zvuku OM. Je to Prvotní zvuk nebo Universální (Vesmírný) zvuk, kterým celý Vesmír vibruje. OM rovněž znamená vzývání vyšších energií. Tento Božský zvuk má sílu tvořit, udržovat a ničit, dávat život a pohyb všemu, co existuje.

SAT-CHIT-ANANDA:

SAT znamená všepronikající Bytí, ten aspekt Vesmíru, který je nehmotný, beztvarý, všudypřítomný, beze znaků, bez kvality. Je zažíváno jako prázdnota Vesmíru. Můžeme řící, že je to statické tělo Vesmíru. Vše, co má formu a může být smyslově poznáváno, se vyvinulo z tohoto nemanifestovaného Bytí. Je to tak jemné, že je to mimo naší představivost. Může být viděno jen tehdy, když se stane hrubohmotným a vezme na sebe formu. My jsme ve Vesmíru a Vesmr je v nás. My jsme ten výsledek (smysl) a Vesmír je ta příčina a ta příčina sama sebe manifestuje jako výsledek.

CHIT je čisté Vědomí Vesmíru, které je nekonečné, všudypřítomně manifestující sílu Vesmíru. Mimo to se vyvinulo vše, co nazýváme dynamickou energií nebo silou. Toto se může manifestovat v jakékoli formě nebo tvaru. Je to Vědomí projevující se jako pohyb, gravitace, magnetismus, atd. Rovněž se projevuje jako akce těla, myšlenková síla. Je to Nejvyšší Duch.

ANANDA: znamená blaženost, lásku a přátelskou povahu Vesmíru. Zakusíte-li Nejvyšší energii Stvoření (SAT) a stanete se jedním s Bytím nebo zakusíte aspekt Čistého Vědomí (CHIT), vstoupíte do stavu Božské Blaženosti a nekonečného štěstí (ANANDA). Toto je primární charakteristika Vesmíru, která je největším a nejhlubším stavem extáze, kterou kdy můžete zakusit s vaším Vyšším Vědomím.

PARABRAHMA je Nejvyšší Bytí v jeho absolutním aspektu mimo čas a prostor. Je to esence Vesmíru, která má či nemá formu. Je to Nejvyšší Stvořitel.

PURUSHOTHAMA má různé významy. Purusha znamená Duše a Uthama Nejvyšší. Nejvyšší Duše. Také to znamená Nejvyšší energii se silou vésti nás z Nejvyšších Světů. Purusha také znamená člověk a PURUSHOTAMA je energie, která se inkarnuje jako Avatar k pomoci a vedení lidského druhu a úzce souvisí s milovaným Stvořením.

PARAMATMA znamená Nejvyšší vnitřní energii, která je přítomna v každém stvoření a ve všech bytostech, žijících i nežijících. Je to vnitřní síla neboli Antaryamin, která v nás sídlí, ať už je bez formy či má svou podobu. Je to Síla, která k nám přichází kdykoli chceme a vede nás kamkoli chceme, pomáhá nám.

SRI BHAGAVATI je ženský princip, charakterizovaný jako Nejvyšší Inteligence v činnosti, Síla (Shakti). Je to princip Stvoření Matky Země (Boží Matky).

SAMETHA znamená dohromady nebo ve společenství.

SRI BHAGAVATE je mužský princip Stvoření, který je neměnný a stálý.

NAMAHA jsou pozdravy a pokorné díky Vesmíru, kterým je Om a který také má kvality SAT-CHIT-ANANDA, všudypřítomného, neměnného a proměnného ve stejnou chvíli, Nejvyššího Ducha v lidské formě i bez ní, Vnitřního principu, který nás může vést a pomáhat nám, jak v ženské, tak v mužské formě s Nejvyšší Inteligencí. Boží Přítomnost a vedení na věky.
(zdroj:http://www.diksa.org/mantryapely.htm#m1)

Ukázka mantry v hudební podobě - několik variant:
Pomalá (krásná verze):Moola Mantra; Rychlejší:Moola Mantra by Di Leva; A i takhle se dá také zpívat a hrát: MOOLAMANTRA

A když už jsem u té hudbičky, tak posílám všem něco pro relaxaci i rozkývání tělíčka... :1258:
Taneček:
To take...to hold (Someday)
Yanni - Reflections of Passion
Cherokee Rose

Relaxace:
Angel meditation
Buddha Bar II
Delfínkové
Beautiful World
Oliver Shanti
Sacral Nirvana

A něco rychlejšího pro řádné zahřátí, abyste z té relaxace neusnuli (hlavně v práci): :D
Yanni World Dance
Yanni - Rainmaker
Dracula

Taka papa všichni a mějte veselý, láskyplný a úchvatný celý den... :3057: :suny2:
"Nic v našem životě není opravdu jisté, naučme se proto včas zacházet s nejistotou..."
Uživatelský avatar
Iwanka
 
Příspěvky: 400
Registrován: 28. červen 2007, 12:50


Zpět na Mantry, mandaly a modlitby

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron