Duchové a dušičky... aneb záhadná místečka

Přírodní andělé, zvířecí ochránci a průvodci, ostatní bytosti

Re: Duchové a dušičky... aneb záhadná místečka

Příspěvekod Graciella v 03. květen 2011, 14:16

Jé, to je škoda, že to video z hradu Houska tam už nění. Co na něm bylo? Tenhle hrad mě totiž opravdu zajímá. Normálně nikdy nemívám nějaké zvláštní pocity nebo představy. Ale kdysi jsem četla právě o hradu Houska a úplně mě tak podivně mrazilo. Mno a tuhle jsme si s přítelem udělali takovou cyklodovolenou za poznáním Libereckého kraje, a jeden den jsme vyrazili právě na Housku, a teda, co jsem vám tam měla za pocit, to ani neumím popsat. Nebyl to ani strach, bylo to něco zvláštního, ale hodně negativního. Přítel si původně ten hrad chtěl celý prohlédnout, ale já jsem tam vůbec nemohla vydržet. Tak jsme ho nakonec jen tak obešli zvenčí a jeli jsme zase pryč... Ale opravdu by mě zajímalo, co to mohlo být... Třeba potom na Bezdězu už jsem žádný špatný pocit neměla, a to tam mají miliony pověstí o čertech... Tak nevím. :eusathink:
Graciella

Advertising program
Reklama

Příspěvekod Lucajda v 09. listopad 2010, 12:35

A jéje já se tady plácám :iconwink: prvně jsem můj příspěvek poslala jako soukromou zprávu Iwance, pokud to tak není správně, omlouvám se Lkwiatek: .
A až po dalším přihlášení jsem nakoukla do dalších témat a našla ikonku pro odpověď a vložení příspěvečku, ikdyž to asi taky není správně, ale něco mě nutilo se s tím zážitkem podělit.
Přeposílám přeuložený:
Ahoj milé čarodějky,
zaregistrovala jsem se a postupně se budu prokousávat tématy a informacemi, které mě lákají. Ale proč jsem Vás vyhledala? Minulý rok jsem si pořídila jako vánoční dárek kamínkové runy a k tomu byl popisek , co která vyjadřuje. Na Vašich stránkách jsem informací našla více, ale do nedávna jsem runy měla schovány v pytlíčku. Je teď takový zvláštní čas,že jakoby mě něco nutí se něčemu věnovat jen tak navíc (mimo obvyklé povinnosti ). Vytáhla jsem pytlíček a složku s psaným návodem jak na runy s tím, že si jednu vytáhnu, tu si nalistuji a naučím a pak budu postupovat dále.
2.11. byl pracovní den jako jindy, večer, když už děti zalezly do postelí , mě bylo nějak chladno a tak jsem si napustila vanu s hodně teplou vodou a lebedila si.Jak jsem si tělo prohřála a naopak jsem se potřebovala nadechnout čerstvějšího vzduchu, v tu chvíli co jsem sáhla na kliku,že otevřu dveře do koupelny - vypli proud.
Všude tma a krásný klid.Našla jsem svíčky a baterečku a ten klid jsem si zútulnila. Vzala pytlíček s runami a lovím. Vytáhla jsem runu, položím na stolek a hledám její popisek a použití -runa smrti - dušičková. Trošku mě zamrazilo, ale hned nato jsem si uvědomila, že je to vlastně všechno krásná souhra náhod s tím, že je dušičkový den a já málem zapoměla na zapálení svíček a vzpomínky. A že vypli proud - to bylo takové znamení - nekoukej na televizi!! - máš jiný program.
Dobře se mi pak usínalo a ráno zase vstávalo.
Určitě se i ostatním dějí podobné "náhody" jen si to nedávají do souvislostí.

Přeji všem krásný den, víkend a další podzimní dny. Lucajda- Lucie
Lucajda

Příspěvekod Violet.11 v 04. únor 2010, 21:09

Ahojky Miťulo :rosa14: ,
no možná, že jsi s ní byla někdy v minulosti v kontaktu nebo vycítila, že ty bys jí pochopila. Když budeme v sobě nechávat neodpuštění, tak se jednou projeví tak či tak. Třeba jí nechceš odpustit, protože Tě tak vyděsila. Zapal pro ni svíčku, prones modlitbu a z hloubky duše jí odpusť :3057:
Měj se hezky a dej vědět jak jsi na tom :idzjuz:
"Namiřte přímo vzhůru a vystřelte výš, než je člověk schopen dohlédnout - až za hvězdy, tam, odkud ve skutečnosti pocházejí všechny sny." Linda Goodman
Violet.11

Příspěvekod Miťula v 01. únor 2010, 18:32

Ahoj Vi, jsem tu nová a tak brouzdám, koukám, vstřebávám. Měla bych odpověď na Tvou otázku, jestli někdo potkal nějakou historicky známou osobu. Před lety mě v noci probudil divný pocit, třes po celém těle a bolest v břiše. Když jsem otevřela oči, měla jsem přímo před sebou tvář Elišky Přemyslovny. trvalo to možná několik pikosekund. Nebyl to nejlepší pocit, nějak jsem okamžitě při pohledu na ní pochopila, že je to ona a také jsem pocítila obrovský soucit s ní. Věděla jsem, že jí není dobře, ale ještě jsem tehdy nedokázala pomoct. Neznala jsem sílu motlitby. Jinak Eliška nikdy nebyla moje oblíbená postava z historie, bohužel ani po tomto zážitku. Ale teď si zpětně uvědomuji, že....prostě mě teď napadlo, že by si zasloužila jakési odpuštění, které ze mě nějak neleze a hned tak nepoleze, :zalamany: nevím proč a nechci s ní nic mít! Utíkám z této debaty, promiň. Jen jsem chtěla říct, že jsem něco podobného zažila.
Miťula

Příspěvekod Violet.11 v 22. květen 2009, 22:03

"Namiřte přímo vzhůru a vystřelte výš, než je člověk schopen dohlédnout - až za hvězdy, tam, odkud ve skutečnosti pocházejí všechny sny." Linda Goodman
Violet.11

Duchové a dušičky... aneb záhadná místečka

Příspěvekod Violet.11 v 07. duben 2009, 14:53

Dušinky :rosa14: ,
včera při večeři se z rádia linula píseň Báthory od Katky Knehtové a nevím proč jsem si vzpoměla na Bílou paní, paní Perchtu z Rožmberka a napadlo mě založit nové téma. :candle:
A tak se chci zeptat, kdo z Vás se setkal někdy s nějakou historickou osobností? Kde a jaký to byl pro Vás zážitek?
Violet.11

Zpět na Víly, skřítci, elfové a ostatní jemnohmotné bytosti