Víly - volná diskuze

Přírodní andělé, zvířecí ochránci a průvodci, ostatní bytosti

Re: Víly - volná diskuze

Příspěvekod Bona magus v 13. leden 2009, 14:02

Ahojky Víly a jiné krásné bytosti :smil68:
Tady snad není nikdo,kdo by nerad kdyko-li do přírody :suny2: :suny2: :suny2: .(teda chodím pravidelně i teť,ale zeleň je zeleň :lol: :1518: Lkwiatek: ).Těším se na to pokoukáníčko až uvidím pobíhat nějaké víly ,elfy a skřítky... :023:(budu referovat :1518: :1518: )
Někdo je rozděluje podle elementů (země-gnómové,voda-undiny,oheň-salamandři,vzduch-sylfové)

Mějte se moc,moc hezky :suny2: :rosa14: :koniczinka:
Bona magus

Advertising program
Reklama

Příspěvekod sibila v 09. leden 2009, 18:12

Zdravím vás milé čarodějky :rosa14: :rosa14: :rosa14:
Něco k vílám-našla jsem to na netu:
Víly jsou krásná stvoření a každý má svojí vílu. Víly jsou dobré ale i zlé pak je můžeme dělit do 4 ročních období jarní,letní,podzimní a zimní.Vil je tolik, kolik jich chcete vidět. Někteří lidé věří že mají křídla,delší uši,mají kouzelnou hůlku,že bydlí na hradech. Jediné s čím si můžete být jisti, že se víly stejně jako elfové spojují s přírodou.
Nymfy -Všeobecné označení pro řecké víly, které rády tancovaly v přírodě a také se pokoušely navazovat spojení s lidmi.
Divoženky - Velmi nebezpečné víly, které žijí v našich lesích. Často k sobě přivábili mladé muže a pak je utancovaly k smrti.V lesích jsou i dobré víly,které doprovázejí poutníky po lese.
Rusalky - Někdy se jim také říká 'vodníkovy dcery'. Vyskytují se v okolí rybníků, jezírek, řek a potoků. Tancují při měsíčku a zpívají.

Já osobně nejraději sedím v lese na pařezu a pozoruji cvrkot a život v lese.Stává se mi často,že o kousek dál se u mě zastaví srnky a jak je sleduji já-tak i ony mě.Tak jak by říkaly my víme ty nám neublížíš,ty do přírody patříš.
Tak nasávám tu nádhernou energii,která mě pozitivně naladí.
sibila

Příspěvekod zdenička v 08. leden 2009, 13:25

Milá Sibilko, :3057: :3057:
:3057: četla jsem o svátcích od Doreen Virtue Ph dvě knížky, které mi dovezla moje dcera.
První se jmenovala Léčení s anděli a druhá Pozemští andělé.
Musela jsem se při čtení obou knížek stále usmívat. Bylo to jako pohlazení. :023:
Hlavně jsem si četla o vílách a skřítcích. :koniczinka:
Já jsem mnohokrát poslouchala Ljubu Skořepovu a paní Květu Fialovou, mám je obě moc ráda.
Chtěla jsem vědět více a taky se mi proto tyto knížky dostaly do rukou, abych něco málo zvěděla.
No a tak bych byla moc ráda, kdyby jsi nám pověděla, jaký ten svět víl a skřítků je.
Třeba jak minule vyprávěla Bona, že viděla vílu v obchodě s hračkami, jak učila maminky trpělivosti a
skřítka , který měl kostkovanou košilku a zrovna měl v plánu tropit nějaké nezbednosti. :1518: :1258:

Já jsem dostala od Ježíška knížku Duchovní základy.
Říkala jsem dceři, že zase takový začátečník nejsem, cítila jsem se tak trošičku uražená, ale pak jsem zjistila, že jsem. Že se pořád učím.
Že i věci, s kterými jsem se setkala, můžu ještě více zdokonalit, protože je znam třeba jenom povrchně, ale mnozí lidé o nic vědí podstatně více.
Tak bych chtěla vědět jak to mají i zvířátka???
Od chvíle, kdy odešel Čipík, vodní želvička, tak Dejlík vydá za dva. Druhá vodní želvička. Když přijdu domů, tak ho vyndávám z terárka, aby se proběhl. On za mnou běhá jako pejsek a když mu nastavím ruce, tak na ně vběhne. Sice opatrně, ale vběhne.
Je to takový lumpik. Určitě ví, že je mám ráda. Totiž máme ještě suchozemskou Zuzku.
Když je hladím na krku, tak jim málem vypadne z krunýře. Je to sranda.
Tak piš. Piš. Abychom zase věděli. Zdenda.
:1258: :1258: :idzjuz: :papapa: :3057: :suny2:
zdenička

Příspěvekod sibila v 08. leden 2009, 9:21

Lehkost v nožkách, ruce jemné,
vlasy mokré od rosy,
pohled plachý, oči temné
ukrývajíc za řasy.

Nevinná a bledá bytost
chodíc večer po lese,
za cítí tu známou lítost
- tajemství si své nese.

Každý večer když se setmí
žádá němý luny svit,
pohled, že jí stačí letmý
v srdci aby měla klid.

Sestry své má na obloze
- hvězdy často padají..
Jí je prý vždy tolik blaze,
když se spolu setkají!

Atak stále prosí lunu
až ta pravá chvíle je,
odvedla jí k sobě domů
ač daleko je na míle.

Všechny víly spadlé z nebe
chrání měsíc potají,
až si všimne také tebe
přej si! Dokud blikají.

minimax.cz-báseň o vílách....sibila
sibila

Příspěvekod Violet.11 v 07. leden 2009, 21:57

Ahoj Bono :rosa14: ,
ráda o vílách něco napíšu :lol: Ikdyž bych to měla psát z hlavy, tak mi to podvědomí nedá! Ale mám chytrou knížku Víly od ještě chytřejší Doreen Virtue, PhD. a ta ví vše. Je to úžasná bytost :3057: Je v ní i fotografie ručky víly. Pozdravujte vaši chlupatou kouli :1518:. Pejsek Vám bude rozumět, poněvač zvířátka mají za strážné andělé andělé přírody a to jsou i víly :3057: Mějte se sluníčkově :sun_sun:

Ahoj Iwanko Lkwiatek: ,
přemýšlela jsem, že by mohly být víly v jednom tématu a místo víly-věříte na ně? by mohlo být elementálové, elementárové, elementální, elementární bytosti (to co se vybere) věříte v ně? Poněvač jemnohmotných bytostí je spousta a kdyby by u každého byly dvě témata tak by toho bylo moc. Mohly by být téma třeba elfové, dryády, skřítci a podobně. :1518: To je můj nápad. Záleží to na Vás. Mějte se krásně :3057:
"Namiřte přímo vzhůru a vystřelte výš, než je člověk schopen dohlédnout - až za hvězdy, tam, odkud ve skutečnosti pocházejí všechny sny." Linda Goodman
Violet.11

Re: Víly

Příspěvekod Bona magus v 27. prosinec 2008, 17:40

Ahojky čarodějky :smil68:
Taky jsem si dřív myslela Violetko,že ty kouzelné bytosti uvidím jen v přírodě,ale pak jsem si vzpoměla právě na paní Fialovou a ta bydlí v Praze :1518: .Zjistila jsem,že jsou téměř všude,ale ve městě vidím spíš skřítky.No a taky si myslím,že citlivé bytosti jako jsi ty se můžou naučit je vidět ;) .Byla jsem na procházce s naší chlupatou koulí(hodně velkej pejsek :lol: ) a tam jsem teprve viděla takové ty krásné,skoro průhledné(ale krásně barevné)lehounké víly :3148: .Tak to byl teprve zážitek Lkwiatek: .S jednou jsem i mluvila a cítila jsem veliké teploučko u srdíčka....
Mě by Violetko moc zajímalo něco z té knížky o vílách.Neznám jejich význam,ani svět . Když budeš mít trošičku času,tak bych byla moc ráda(a ostatní věřím,že taky)kdybys mohla něco napsat. :mrose2:
Mějte se moc,moc krásně :suny2: :rosa14: :koniczinka:
Bona magus

Příspěvekod Violet.11 v 26. prosinec 2008, 17:04

Ahoj Bono :rosa14: ,
moc děkuji za pozdrav od víly :3057: Je to moc milé. Myslela jsem, že víly jsou jen poblíž nějaké přírody.
Hančí a Zdenička jojo jsou to šprýmařky a čarodějky teda pořádný! :1518: No jo sranda musí být :lol:
Mějte se vánočně :idzjuz:
"Namiřte přímo vzhůru a vystřelte výš, než je člověk schopen dohlédnout - až za hvězdy, tam, odkud ve skutečnosti pocházejí všechny sny." Linda Goodman
Violet.11

Příspěvekod Bona magus v 19. prosinec 2008, 11:04

Ahojky kouzelné bytosti :3057:
Vy holky jedny nezbedný :1518: :1518: :1518: .Já tady tak vážně a romanticky a Hančí ze všeho udělá bžundu a Zdenička nikdy nezůstává pozadu,že? :1518: :clapclap: Lkwiatek: .
Vůbec si jich Violetko nevšímej,oni to jsou hodný čarodějky,jen trochu praštěný :P :P :P .
Jo a malá čarodějka paní Bohdalové se mi moc,moc líbí ,tak to beru jako véééliký kompliment. :1258: :D .
Ps:Ten skřítek za keříkem měl hnědé kalhoty a kostkovanou košilku a kdyby tě viděl jak se mu Hančí směješ,tak by ti určitě něco vyvedl :1518: :1518: .
Mějte se moc krásně :suny2: :rosa14: :koniczinka:
Bona magus

Příspěvekod zdenička v 18. prosinec 2008, 8:58

Bééééé, bééééééééééé, já nevidím nic. :3057: :suny2: :clapclap: :clapclap:
Asi půjdu do lesa sednu na pařez a počkám. :1518: :1518:
A víly taky jo??? Boniku ty jsi ale čarodějnice, malinká.
Ta z Večerníčku. Co ji mluví Jiřinka Bohdalová. :smil68: :smil68:
Tak tě vidím. :3057: :3057: :3057:
Ale neboj se, určitě jsi normální. :1518: :1518:
Tralala tralala tralala :idzjuz: :1258: :1258: :1258: :suny2: :smil68:
zdenička

Příspěvekod Hančí v 17. prosinec 2008, 21:08

Bono,
to se tak pěkně čte, že mně mrzí, že je taky nevidím. :rosa14:

PS. Neměl ten ošklivý skřítek za křovím na sobě jen baloňáček , že ne :roll: .
Hančí

PředchozíDalší

Zpět na Víly, skřítci, elfové a ostatní jemnohmotné bytosti