Anděl po tvém boku

Vše o andílcích: vaše zkušenosti se setkáním s nimi, a také rady jak je vidět a žádat o pomoc.

Re: Anděl po tvém boku

Příspěvekod Hančí v 07. leden 2009, 17:58

Jejda, tady budou - jsou - byly narozeniny?
Tak buď předem - nebo včas - a nebo dodatečně ti Sibilko taky přeji krásné narozeniny, ať se máš pořád krásně, šťastně, vesele a zdravě, ať tě nikdo nezlobí a ať máš práci, která tě baví (a živí, samozřejmě).
Prostě všechno jen to nejlepší. :3057: :smil68:
Hančí

Advertising program
Reklama

Příspěvekod Iwanka v 07. leden 2009, 17:32

Zdravím vás dušinky roztomilé! :koniczinka:
Zdeničko, z toho si nic nedělej. Občas se písmenka ztratí každému. Já ti sem šoupla andílka pro štěstí (na celý rok), aby se ti to už nedělo (ale i pro ostatní je, tak doufám, že se podělíš a nebudeš se krtit... :nono: :troplol: )
Tak nás prďolíne andělský, hezky prosím všechny celý rok opatruj a štěstíčko nám do životů přitahuj.
A ty obrázky a psaní, ať nám tvá přítomnost chrání ... Děkujeme. :prezent:

Sibilko, mně obrázky jdou dávat, tak co se děje u tebe? (Moc hezký článek -díky, díky - já ho pak přesunu zvlášť,jo? páč vaše spisovatelská střeva jsou po svátcích plná, tak ať se nám neztratí v průběhu vyprazdňování na virtuální papír... :mrgreen: )
A jsem moc ráda, že vám to tak všem pěkně jde. Já se taky činila, jak jste viděli. Skoro celou neděli jsem přesouvala a špekulovala, jak fórum zpřehlednit. Takže část už je, příště zas budu pokračovat. Jinak samozřejmě vaše nápady, připomínky, úvahy na rozdělování témat vítám. Díky

Jinak ti přeji Sibilko vše nejlepší k narozeninám! :prezent:
Já ale zapomněla kdy je přesně máš, tak možná přeji buď dřív, nebo později. Tak snad se zlobit nebudeš - zkrátka ať jsi zdravá, hravá, veselá, milá, hodná, šťastná, milovaná, roztomilá, bohatá, úspěšná ve všem na co šáhneš, stále v dobré kondici - jak na duchu, tak i na těle no a táák dál a dál v duchu pozitivních věciček :iconwink: . :smil68:

Holky a kluci, měte se krásně!
Zatím papa. :papapa: :rosa14:

Obrázek
"Nic v našem životě není opravdu jisté, naučme se proto včas zacházet s nejistotou..."
Iwanka

Příspěvekod zdenička v 07. leden 2009, 14:54

Ahoj Sibilko, :3057: :suny2: :1518:
je to nádhera.
Mám ráda vyprávění o andílcích. Já s nimi vyprávím denně.
Večer mě někdy zlobí a mají ze mě legraci.
Teď mi provedli nějací skřítci to, že jsem vytvořila dlouhý článeček na to naše papání a je v nedohlednu. :0304: :0304:
Tak jsem vám to asi neměla psát. :prezent: :prezent: :prezent:
Všechno je zmazaný. Ach jo. :zalamany: :zalamany: :zalamany:
Nějací lumpíci mi zavařili. Asi to tak mělo být. Je tady trošku vylidněno.
Tak mám asi počkat, až mi přijede nový notebook. Už je na cestě. To se z něho bude kouřit. :clapclap: :clapclap: :clapclap: :clapclap:
A co pak z mé hlavy !!! :023: :023: :023:
A z těch vašich. :1518: :1518: :1258: :1258: :1258:
Ani nemluvě.
:1518: :1518: :1518: :1518: :dziecko:
A to už jsem vás tam pěkně sekýrovala.
Asi se zalekli a vyfoukli mě to.
I to jsou andělíčci. :1258: :1258: :1258:
A pak že jenom cihlu . :1258: :1258: :1258:
Jo, to jo. V prachu je to každopádně. Hihi.
:idzjuz: :1258: :1258: :1258:
zdenička

Příspěvekod sibila v 07. leden 2009, 9:36

Mám tu pro vás zajímavý článek o andílcích po našem boku:

Andělé v našich srdcích

Kráčíte svou cestou, když v tom... najednou... s bouchnutím a trochou zvířeného prachu dopadne cihla na místo, kde byste právě stáli, kdybyste se o dva kroky dřív nezastavili, protože zazvonil mobil... Najednou nevíte, co si máte myslet o tom, že autobus, který vám ujel před nosem, za chvíli havaroval a vás přejde vztek na člověka, co vás zdržel právě tu minutku, která chyběla abyste autobus stihli... Oddechnete si a řeknete si, jaké jste dnes měli štěstí. Anebo, jste-li vnímavější a umíte naslouchat, pocítíte silnou touhu se ohlédnout, abyste spatřili Toho, jež vám dodává pocit bezpečí; víte, že tam stojí, ale nakonec se neohlédnete. Zvítězí obava. Co kdyby tam nikdo nestál!

Dětská duše nezkoumá - ale věří

Pán jim řekl: "Kdybyste měli víru jako zrnko hořčice, řekli byste této moruši: ,Vyrvi se i s kořeny a přesaď se do moře', a ona by vás poslechla." - Lukáš 17.6

Kdesi hluboko v nás je představa anděla strážného hodně hluboko zakořeněna už od dětství (andělíčku, můj strážníčku, opatruj mi mou dušičku...). Ale zkuste se někoho dospělého ve svém okolí zeptat, zda věří v anděly. Nejspíš ho přivedete do hlubokých rozpaků, byť jste bez uzardění zvyklí hovořit na mnohem choulostivější témata, a pak rychle vyhrkne "ne" a kdesi v hloubi duše vám tuto otázku nebude moci dlouho odpustit. Proč? Přinutili jste ho říci, že v anděly nevěří.

Nějak máme pocit, že andělé jsou součástí našeho šťastného dětství (aniž bychom měli nějakou konkrétní vzpomínku na ně). Prostě je spolu s plyšovými medvídky a houpacími koníky zabalíme do velké kartonové krabice a uložíme někam na půdu, kde na ně padá prach a zapomnění.

Proč je tak těžké připustit si, že by tu byl někdo jen kvůli nám? Jen pro naše štěstí, bezpečí a naprosto nic za to neočekával? Bizarní představa ve světě, kde jsou přesně stanoveny kolonky má dáti - dal, viďte.

Ale zároveň procitnout v kruté jistotě, že jste na tomto světě úplně sami, odkázáni na své dovednosti, zkušenosti a rozum? Vaše city, pocity, touhy a vášně jsou tu nepodstatné, nicotné a nemají žádnou cenu, protože jsou příliš nehmotné a neuchopitelné, než aby se daly změřit či zvážit. Tomu se bráníme do té doby, než jsme postaveni před nutnost se rozhodnout a čelit realitě svého světa - tak, jak nás učili ho vnímat.

Dětská dušička ještě není tak ovlivněna našim pokřiveným vnímáním světa. Možná proto toho vědí děti o andělech mnohem více, než se mohou dozvědět z dětských knížek či pohádek. Když ale vidí anděla, nesvěří se vám. Možná to už párkrát zkusily, ale váš shovívavý úsměv je z toho vyléčil. Své sladké tajemství si nechají pro sebe a jednou, až budou dospělí se jim to celé bude zdát jako sen; a při té vzpomínce se jim na tváři objeví lehký shovívavý úsměv.

Paprsek světla či éterická bytost?

Z rozmláceného kostela, v krabici s kusem mýdla, přinesl jsem si anděla, polámali mu křídla...
K. Kryl - Anděl

Křesťanské chrámy jsou plné kreseb či sošek bytostí, jež mají zpodobňovat anděly. Mají většinou buclaté dětské tělíčko i tvář a krásná labutí křídla. Po celá staletí se tento způsob výtvarného ztvárnění andělských bytostí vlastně nezměnil.

Hollywoodská komerce nám předložila naprosto odlišný obraz anděla. Ve filmu Město andělů vystupují jako tajemní muži v dlouhých černých pláštích, kteří se za východu a západu slunce scházejí a poslouchají hudbu, kterou slyší jen oni. Z výšky shlížejí na náš svět a jsou vždy tam, kde je jich zapotřebí; vítají nás, když přicházíme na tento svět a přijdou si pro nás, aby nás doprovodili na naší poslední cestě poté, co naše životní pouť již skončila. Milují nás, ale jsme pro ně stejně nepochopitelní jako oni pro nás. Že se v tomto filmu jeden z andělů rozhodne vzdát své nesmrtelnosti a hudby při východu slunce, aby poznal, co jsou to doteky, lidská láska ale také bolest, to je už jiný, poněkud sladkobolný příběh.

Jak vlastně vypadají? Jak bychom je vnímali, kdybychom měli to štěstí a zahlédli je? Jako paprsek hřejivého světla? Nebo jako nádhernou průsvitnou bytost, stvořenou z pátého elementu - éteru? Či bychom spatřili nám poměrně důvěrně známou tvář někoho z blízkých, který je naším andělem?

Chrání nás po celý život

On svým andělům vydal o tobě příkaz, aby tě chránili na všech tvých cestách. Na rukou tě budou nosit, aby sis o kámen nohu neporanil. - Kniha žalmů 91.11-12

Od doby, kdy lidé začali své myšlenky a vzpomínky zaznamenávat písemně, objevilo se neskutečně mnoho studií, zabývajících se fenoménem andělů. Ty z nich, kteří jejich existenci připouštějí či dokonce své teze dotvrzují předkládáním důkazů, je dělí podle nejrůznějších kategorií. Asi nejzákladnější hledisko rozděluje anděly na dobré a zlé - tedy anděly Páně a "padlé" anděly. Teologické studie dělí anděly na rozvětvené hierarchie, esoterní nauky je člení podle živlů a nebo také podle způsobu, jakým člověku pomáhají (např. přírodní andělé, andělé inspirace či andělé lásky, kteří se dále rozdělují na strážné anděly, anděly léčení, zrození, smrti atd.).

Podle N. D. Walsche (autora slavné série knih Hovory s Bohem) máme zde na zemi dva druhy "pomocníků". První jsou duše zemřelých. Znají nás z tohoto či minulých životů a milovali nás, proto nám teď pomáhají. Nejsou s námi pořád, ale kdykoliv je zavoláme nebo když cítí, že je potřebujeme, objeví se. Ten druhý typ pomocníků jsou andělé. Většinou jejich existenci nevnímáme. Mají větší moc než duše zemřelých, jsou Božím Duchem, který na sebe bere formu (ať už jakkoliv éterickou).

Jsou tu, by bděli nad našimi kroky, činy a myšlenkami. To vše bez sebemenší touhy po naší vděčnosti - neboť vyšším duchovním bytostem je cizí myšlenka na jakoukoliv odměnu. Jediné, po čem touží, je naše láska a důvěra.

Poselství andělů

Podle Bible jsou tyto nádherné bytosti stejně skuteční jako tráva pod našima nohama či ptáci, kroužící nad námi. Řecké slovo "angelos" znamená posel a "malach" nebo také "maleach" je hebrejský výraz pro anděla, stejně jako pro posla. V Bibli skutečně velmi často vystupují andělé v roli posla Páně, sdělující své poselství, dávající rady či příkazy nebo také varování. Ale andělé jsou rovněž vykonavateli Boží vůle, shledá-li důvod projevit svůj hněv a rozhodne se trestat.

Od doby, kdy byla sepsána tato svatá kniha, uplynuly již stovky let. Svět se za tu dobu změnil. Boží andělé dodnes přicházejí za námi, smrtelníky, aby předali poselství. Ale protože dnes lidé spíše uvěří v "neuvěřitelnou" náhodu než v posla božího, ať už by vzal na sebe jakoukoliv podobu, náhody se skutečně dějí.

Určitě to znáte. Sedíte s kamarádkou v kavárně a ona vám právě líčí nudnou historku do těch nejtitěrnějších podrobností. Vaše špatně potlačená zívání skrýváte za poněkud křečovitý úsměv a najednou - řekne vaše přítelkyně něco, co přímo zapadá do úvah, jimiž se už delší dobu zaobíráte ve své mysli. Nebo popojíždíte v koloně aut, která se takřka nepohne a z nudy pročítáte každý billboard, který takto pomaličku míjíte. A najednou - hlavní slogan jakési zprofanované firmy je přímou odpovědí na vaši otázku, která se vám stále vkrádala do mysli. Mám pokračovat?

Myslím, že není potřeba. Nepochybuji, že se vám to také mockrát přihodilo. Stačí mít mysl otevřenou a slova, která tak nutně potřebujete vědět - se k vám dostanou. Ale nezapomínejte na jedno. Způsob, jakým je poselství předáno, může být různý. A tak, až se vám příště na jazyk bude vkrádat jakási banální myšlenka, která nebude mít žádnou očividnou spojitost s tématem hovoru, do kterého jste "náhodou" zabředli se svým novým sousedem, nechte ji zaznít. Možná pro někoho na zlomek vteřiny budete andělem, který předá důležité poselství.

Duše.cz
Škoda,že ty obrázky nejdou,už by se tu na nás jeden usmíval......Sibila :angelicek: :angelicek: :angelicek:
sibila

Příspěvekod janap v 06. leden 2009, 20:57

Bosorko ,mám to stejné jsem blíženec a jsme opravdu dva.Taky jsem mě uspokojují nové věci,nové podněty,nový lidé :lol: To mě nabíjí energií :1518: :1518:

Všem krásný večer :3297:
janap

Příspěvekod Jindra v 06. leden 2009, 19:09

Bosorko, u dětí je to puberta. Mám taky dva puboše doma a někdy je to fakt rozcvička nervů. :0304:
Ale neboj, přežili to naši rodiče, přežijeme to taky. :iconwink:
Přece nebojuješ jen tehdy,když můžeš vyhrát.Nebojuješ jen proto,abys vyhrál.Bojuješ především proto,aby ses nedal.Nad lidskou blbostí se taky nedá zvítězit.Ale nikdy se nesmí přestat proti ní bojovat.
Jindra

Příspěvekod Bosorka v 06. leden 2009, 18:44

Jsem blíženectakže jsem dva v jednom,což je někdy obtížné ukormidlovat.Já vím,že je to s dětmi těžké,já si jen připadám,že vše co udělám nebo nich chci a řeknu to myslím si s láskou a čekám na výsledek a pořád nic tak už to nebaví.U dětí to chápu u mého manžela ne.Já vím že to zas bude ok,ale nějak se to zas nakupilo.Co se týká zubů,imunitu mám oslabenou,jsem alergik na vše,kromě lidí prozatím.To byl vtip.Uvidím jak vše dopadne.Nezoufám.Ráda čtu tady ty příspěvky a taky se zasměji.Je to takový lék.Hodně medituji poslední dobou a tak to má být.Děkuji moc. :idzjuz:
Užívej si každý den,jako by byl tvůj poslední.
Bosorka

Příspěvekod babrle v 06. leden 2009, 17:45

Myslím,že jsi Beran že?Protože to je právě ten problém,že tyto znamení nesnášejí nadvládu a stejné věci.Co se týče dětí tak se netěš,čím stařší tím horší.Má mača mi to říkala a já bláhová nevěřila,už věřím.Co se týče zoubku,tak tě litují,může to mít různé souvislosti.Každý zub má nějaké spojení z určitým orgánem.Takže to tipují na oslabenou imunitu,deprese,nespokojenost a vše dohromady je tento vysledek. :sadangel: Ten tunel tam určitě je,jen vytrvej. :czeka: :eusathink: Co se týče toho co jsi psala,tak mám známou,ta děla v na rehabilitaci a doma ještě taky,myslím,že jsi říkala ,že jsi maserka?Už si to nepamatují.Takže to vyzkoušej. Doma si můžeš dát tu nejmenším částku zdr.pojistné?.Nebo když jsi na pracáku tak vyzkoušej nějakou rekvalifikaci.Mohu ti říct,že to znám,když člověk dělá něco co ho nebaví.Dnes ještě je taková blbá doba.Neboj naděje umíra naposledy.Zasakruj si ,poplakej si a uvidíš.Bude jaro! :023: :sunz2: :idzjuz:
babrle

Příspěvekod Bosorka v 06. leden 2009, 16:29

Děkuji Zdeničko a babrle moc za odpovědi.já chápu,že to tak má vše být,já jen že teď momentálně nevidím to světlo,jak říkáš Zdeničko.Co se týká zubů,skončila jsem 22.12.s nemocenskou a už je to dobré.Za půl roku mě čekají další,to si ještě rozmyslím.Jak jsem chodila na kontroly a ostatní co byli se mnou měli vše už v pořádku a já pořád ne,tak jsem si říkal,copak můžu mít něco hned zahojené?vždy mám nějaké konplikace,ale bohužel je to tu pořád.Babrle co se týče práce,jsem si hodně vědomá,že má práce bude v oblasti pomoci lidem,ale jsem teď v jakési agónii.Dnes jsem se dověděla kolik bude třeba ještě platit jako soukromá osoba jako OSVČ a řeknu ti,není to moc dobrý.Říkala jsem si že si najdu něco na hlav,prac.poměr a OSVČ jako vedlejšák.Ale jak mi bylo řečeno,musela bych platit 2xzdravotní tak sociální a to nejsem blbá.Tak přemýšlím s čím střelím.Já jsem člověk,který nesnese stereotyp.ráda si každý den naplánuji a jsem venku a vše mi jde tak fajn.Nemám ráda,když je každý den stejný,víš a to bude můj problém.Ráda se setkávám s mnoha lidma,ale nejsou to spolupracovníci.Život mě naučil věřit jen sobě a to takovou práci neseženu.Jinak vánoce a silvestr neřeším,bylo to kruté,ale dělala jsem vše pro děti,kdy starší dcera je ji 13 let šla brzy spát a zkoušela mou trpělivost. Už budu končit.Děkuji moc a mějte se krásně. :suny2:
Užívej si každý den,jako by byl tvůj poslední.
Bosorka

Příspěvekod babrle v 06. leden 2009, 16:09

Ahoj Bosorko,nezouféj,já měla horory před a na vánoce,však někteří ví.Tak už to bývá.Ale taky mě to pořádně setne a začnu pochybovat,zda fak něco je a proč mám ty problémy a pak se zase seberu a řeknu si,tak to tedy né, já to nevzdám.Dívala jsem se tak se to zlepší,práce nejspíš z někým,něco jako podníkání?Spíš spolupráce nežli sama,jinak odstranění nerovnováh,jak přebytku,tak nedostatku.Magické schopnosti,získání bohatství vyžaduje tvrdou práci a vynaložení energie.Vyzva k nezištnému sdílení věcí i situací.Máš možnost získat nějaké vůdčí postavení a zároveň zodpovědnost.Nastane propojeni mezi zdánlivě nesourodými prvky.Služba ostatním!To už tu jednou bylo že? Jen z minula si pamatují,že pak se trochu něco pokazí,ale pokud to příjmeš tak to dobře dopadne.Tak se měj a douféj.co už nám zbývá ! :023: :idzjuz:
babrle

PředchozíDalší

Zpět na Andělé